ضرورت راه‌اندازی هرچه سریع‌تر آرامستان جدید کرمان

در نشست عمومی شورا تاکید شد؛


ضرورت راه‌اندازی هرچه سریع‌تر آرامستان جدید کرمانسرویس خبر: مدیریت ارتباطات و بین‌الملل شهرداری کرمان
نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، یک‌شنبه‌شب هفته جاری با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.
در این نشست حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، منابع پایدار و حقوقی شورا چند مصوبه این کمیسیون ازجمله واگذاری چند لچکی با شرط ادغام در ملک را قرائت کرد که به تصویب اعضای شورای اسلامی شهر رسید.
علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست با اشاره به برنامه جامع ارایه‌شده ازسوی سیدمهران عالم‌زاده، شهردار کرمان، پیش از انتخاب وی به‌عنوان شهردار گفت: با توجه به این‌که به‌دلیل شرایط مالی حاکم بر شهرداری و مشکلات مختلف، اجرای آن برنامه به‌طور کامل امکان‌پذیر نیست و ازسوی دیگر کمیسیون برنامه، بودجه، منابع پایدار و حقوقی شورا نیز در حال بررسی لایحه بودجه شهرداری کرمان است؛ بنابراین، ضرورت دارد شهردار کرمان یک برنامه یک‌ساله و یک برنامه سه‌ساله که قابلیت اجرا داشته باشد، به شورا ارایه کند تا بودجه شهرداری براساس این برنامه‌ها تنظیم شود.
در ادامه، رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، با اشاره به برگزاری مسابقه المان آزادی در دوره قبل تصریح کرد: پس از فراخوان طرح مسابقه میدان آزادی، مهندسان و تشکل‌های مهندسی در این مسابقه شرکت کرده‌اند و نه‌تنها برای طراحی المان متحمل هزینه شده‌اند؛ بلکه برای شرکت در مسابقه نیز، وجهی را به شهرداری کرمان پرداخت کرده‌اند، اما این موضوع هم‌چنان معطل مانده که وجهه خوبی برای شهرداری ندارد.
وی بر تعیین‌تکلیف هرچه سریع‌تر این موضوع تاکید کرد.
علی خدادادی، رییس کمیسیون خدمات شهری شورا نیز به بازدید اعضای این کمیسیون از پناهگاه سگ‌های بدون صاحب و آرامستان جدید کرمان اشاره کرد و گفت: برخی حاشیه‌سازی کرده‌اند محلی که برای آرامستان جدید در نظر گرفته شده، مناسب نیست و آرامستان باید به بهشت زهرا در جاده جوپار منتقل شود؛ درحالی‌که انتخاب محل آرامستان جدید، براساس کار کارشناسی و با در نظر گرفتن تمام جوانب بوده است.
وی افزود: انتقال آرامستان به بهشت زهرا در جاده جوپار، به‌دلیل وجود منابع آب زیرزمینی در این منطقه، کار درستی نیست.
خدادادی با اشاره به تلاش شهرداری کرمان برای انتقال آب و برق به محل آرامستان جدید، خواستار سرعت‌بخشیدن به تکمیل و راه‌اندازی این آرامستان شد.
در ادامه، محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با اشاره به بررسی قراردادهای مشاور گارنو (مشاور پروژه‌های قرارگاه خاتم) در چندین جلسه این کمیسیون گفت: در آخرین نشست این کمیسیون، درنهایت به این جمع‌بندی رسیدیم که قرارداد چهار پروژه قبلیِ این مشاور به قوت خود باقی باشد و برای دو پروژه دیگر (زیرگذر آزادی و روگذر سربازان گمنام امام زمان عجل‌الله‌فرجه) قرارداد جدید منعقد شود.
وی افزود: مبنای قرارداد نیز نفرنیرویی است که مشاور در این پروژه‌ها به‌کار گرفته است و قیمت پایه هم، علاوه بر توافقی که شهرداری با مشاور خواهد کرد، براساس قیمتِ پایه اعلام‌شده ازسوی سازمان مدیریت برنامه‌ریزی خواهد بود.
در ادامه، پس از بررسی، مصوبه کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا، توسط اعضای شورای اسلامی شهر کرمان به تصویب رسید.

انعقاد تفاهم‌نامه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای توسعه فرهنگ شهروندی


رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا از انعقاد تفاهم‌نامه با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت توسعه و تعمیق فرهنگ شهروندی بین کودکان و نوجوانان خبر داد.
زهرا ایرانمنش با اشاره به حضور محسن روحی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در نشست کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا گفت: در این نشست مقرر شد در جهت توسعه و تعمیق فرهنگ شهروندی بین کودکان و نوجوانان، تفاهم‌نامه‌ای بین شورا، شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منعقد شود.
وی افزود: هم‌چنین با توجه به نزدیک‌شدن به ایام‌الله دهه فجر، مقرر شد با همکاری شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برنامه‌های متناسب با کودکان و نوجوانان در ایام دهه فجر برگزار شود.
ایرانمنش ادامه داد: با توجه به ساخت پارک بزرگ گردشگری در شهر کرمان، مقرر شد در صورت امکان فضایی از این پارک متناسب با کودکان در نظر گرفته شود.
رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورا به هم‌اندیشی برای بزرگ‌داشت هوشنگ مرادی کرمانی هم اشاره کرد و گفت: مقرر شد کمیته‌ای متشکل از نماینده‌های دستگاه‌های فرهنگی برای برگزاری آیین بزرگ‌داشت هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده مطرح حوزه کودک و نوجوان، تشکیل شود.


محمدرضا احمدی

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۰۴۶.jpg

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات