پیام شهردار ساری به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو

پیام شهردار ساری به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو

بسمه تعالی

۱۶ آذر به عنوان مرکز ثقل جنبش دانشجویی، متاثر از اقدام استکبارستیزانه جوانان دانشجو در سال ۱۳۳۲، برهه ای از تاریخ است که افق مبارزاتی این قشر فرهیخته در مسیر حق‌جویی و حقیقت‌طلبی را مشخص کرد.

روز دانشجو در تقویم ایران اسلامی که مقارن با سالروز شهادت دانشجویان بزرگ‌نیا، قندچی و شریعت‌رضوی است، یادآور رسالتی است که تمسک به آن، به نهضت اصیل دانشجویی، هویت و اعتبار ملی و اسلامی می‌بخشد.

بدون تردید، دانشجو، مظهر بیداری و دانشگاه، نماد آگاهی‌رسانی و مبداء تحولات است. محدود کردن دانشگاه، به معنای عدم تحرک و پویایی جوانان انقلابی و مسلمان است چراکه حضور فعال و دانشجویان در عرصه فعالیت‌های سیاسی اجتماعی و تاثیرگذاری آنان در جامعه بر کسی پوشیده نیست.

اینجانب، ضمن گرامیداشت ۱۶آذر، این روز بزرگ را به رهپویان علم و اندیشه خصوصاً همشهریان و دانشجویان عزیز ساروی تبریک عرض نموده و امید است دانشجویان، نخبگان و آگاهان جامعه، با تبادل آرا و ارائه اندیشه‌های تخصص‌محور به مجموعه مدیریت شهری، راه را برای توسعه فعالیت های عمرانی، فرهنگی و تامین زیرساخت‌های اساسی پیشرفت، آبادانی و توسعه پایدار شهری به خوبی و درستی هموار سازند.

مهدی عبوری

شهردار ساری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ساری

  منبع خبر

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری

  شهرداری ساری یک شهرداری در شهر ساری می باشد

   نظرات