افزایش طول بزرگراه‌های استان اردبیل در بودجه سال ۹۸/ تامین اعتبار قیر برای توسعه راه‌های روستایی شهر...

افزایش طول بزرگراه‌های استان اردبیل در بودجه سال ۹۸/ تامین اعتبار قیر برای توسعه راه‌های روستایی شهر...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به خبرنگار پایگاه خبری درباره جمع‌بندی جلسه‌ای در خصوص اعتبارات استان در تهران گفت: طی جلسه‌ای که در هفته اخیر با مهندس امینی و مهندس یعقوبی در تهران داشتیم، در خصوص بودجه سال ۹۸ برای استان قول‌هایی داده و موضوعاتی مقرر شد.

وی افزود: به بزرگراه‌های استان اردبیل باید ۶۵۰ کیلومتر افزوده شود. بخشی از آن شامل محور اردبیل به سرچم است با حدود ۱۸۰ کیلومتر و نیز تکمیل محور اردبیل- مشکین‌شهر که حدود ۴۵ و ۵۰ کیلومترش به اتمام رسیده است و حدود ۶۰ و ۷۰ کیلومتر آن باقی مانده است این محور نیز باید به بزرگراه تبدیل شود. .

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه توضیح داد: اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند؛ چون ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و واضحا جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند.

حیدری همچنین گفت: در جلسات اخیر وزارتخانه قول‌های مساعدی در خصوص اعتبارات داده شد و این اعتبارات نسبت به سال گذشته برای پروژه‌های ما نه تنها کاهش نداشت؛ بلکه دارای افزایش هم بود. در حالی که بودجه سال ۹۸ ، ۱۰ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش دارد.

وی با اشاره به وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی نیز توضیح داد: در استان ما حدود ۱۵۰ کیلومتر راه روستایی بالای ۵۰ خانوار باقی مانده و یک سری مطالبات هم به پیمانکاران داریم که بالای ۵۰ میلیارد تومان است. در این باره اقدامات اولیه انجام شده و خوشبختانه این موضوع را وزارتخانه به صحن مجلس برده و قرار است بودجه مناسب برای توسعه راه‌های روستایی مصوب شود که در این صورت مشکلات راه روستایی استان حل خواهد شد.

این مدیر استانی با اشاره به تخصیص قیر برای پروژه‌های راه‌های روستایی به استان نیز گفت: در خصوص اعتبارات قیر به راه روستایی نیز صحبت شد و در جاهایی که نیاز بود؛ مانند شهرستان‌هایی گرمی و خلخال که اعتبارشان از شاخص کشوری و استانی پایین‌تر است، آقای مهندس امینی قول دادند که شاخص استانی و کشوری قیر مورد نیاز پروژه‌های اجرایی استان تامین شود.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات