کارگاه آموزشی- توجیهی شکارچیان در گرگان و آق‌قلا برگزار شد.

کارگاه آموزشی- توجیهی شکارچیان در گرگان و آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان، کارگاه آموزشی – توجیهی قوانین و مقررات شکار باهدف آشنایی شکارچیان به ضوابط و مقررات و همچنین تشویق و ترغیب آن‌ها به رعایت ضوابط و مقررات زیست‌محیطی با حضور و استقبال پرشور شکارچیان قانونمند متقاضی تحصیل پروانه شکار در حوزه شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا برگزار شد. بر پایه همین گزارش این دوره‌های آموشی به ترتیب در حسینیه کوی مدرس شهر گرگان و مسجدالنبی شهر آق‌قلا با حضور امیرعبدوس مدیرکل محیط زیست استان گلستان ، رئیس ، کارشناسان اداره محیط زیست و اعضای کانون شکار گرگان برگزار شد.

در کارگاه آموزشی شهرستان گرگان امیر عبدوس طی سخنانی کوتاه  بر اهمیت برگزاری این دوره آموزشی به جهت پیشگیری از بروز هر گونه تخلف و تخطی احتمالی در حوزه شکار توسط شکارچیان متقاضی پروانه شکار پرندگان تاکید کردند. عبدوس در ادامه همچنین در خصوص مباحثی همچون تاریخ و زمان‌بندی‌های اعمالی برای پروانه شکار، توجه حداکثری به مبحث احتمالی شیوع آنفولانزا و ضرورت حساس بودن و اطلاع‌رسانی شکارچیان در صورت مشاهده هر گونه اتلاف پرندگان مواردی را متذکر شدند.

عبدوس در بخش پایانی سخنان خود شکارچیان منضبط و قانون‌گرا را محیط‌بانان افتخاری محیط زیست دانست و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این دورهای آموزشی ضمن آگاهی بخشی لازم به شکارچیان، تعاملات فی مابین شکارچیان با محیط‌زیست بیش از بیش تقویت شود. در پایان این مراسم، گواهی‌نامه آموزشی تعدادی از شکارچیان حاضر در این دوره آموزشی از سوی مدیر کل حفاظت محیط ‌زیست گلستان به آن‌ها اهدا گردید.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات