دوره آموزشی بیو تروریسم در اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

دوره آموزشی بیو تروریسم در اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، سید حسین حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی با اعلام این خبر گفت: این دوره آموزشی به منظور افزایش هرچه بیشتر دانش و آگاهی کارکنان با تهدیدات وآسیب پذیری‌های بیولوژیک در حوزه راه و شهرسازی برگزار شد.
حسینی با اشاره به افزایش تهدیدات بیوتروریستی، سایبری و زیستی و اهمیت مقوله تهدیدشناسی، اظهار داشت: افزایش پایداری و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌ها و مراکز حیاتی، حساس و مهم در مقابل تهدیدات از طریق فرهنگ‌سازی، آموزش، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی جهت دفع این تهدیدات باید بیشتر مورد توجه واقع شود.
وی افزود: تهدید امنیت غذایی، کاهش تولید غذا، خسارات شدید اقتصادی، از بین بردن اعتماد عمومی و... از جمله پیامدهای حملات بیوتروریسمی است که ضرورت آمادگی در برابر این گونه تهدیدات را بیش از پیش نمایان می‌کند و برگزاری دوره فوق نیز در همین راستا بوده است.
حسینی گفت: با توجه به اینکه بیوتروریسم پدیده ای است که در آن نه کسی بیانیه صادر می‌کند، نه خبر می‌دهد و نه کسی مسئولیت آن را قبول می‌کند، بنابراین لازم است تا مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی با کسب آگاهی از این موضوع ، آمادگی لازم جهت مقابله با آن را داشته باشند.
وی تصریح کرد: در این دوره آموزشی امید، رضایت، امنیت، هویت و وحدت به عنوان پنج شاخصه مهم امنیتی عنوان شدند.
گفتنی است: در این دوره آموزشی که به مدت سه ساعت و با تدریس استاد انصاری در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی برگزار شد، مجموعاً ۶۰  نفر از کارکنان این اداره کل در این دوره آموزشی شرکت کردند.


لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى

    اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات