امامی: طرحی بزرگ و استراتژیک در اصفهان رقم می‌خورد

امامی: طرحی بزرگ و استراتژیک در اصفهان رقم می‌خورد

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان گفت: حلقه حفاظتی، طرحی بزرگ و استراتژیک است که می‌تواند در رفع مشکلات ترافیکی بسیار کارگشا باشد.

عبدالرسول امامی اظهار کرد: تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید اردستانی واقع در محدوده منطقه ۱۰ حدفاصل قهجاورستان تا بزرگراه شهید اردستانی به مساحت ۱۲۰ هزار مترمربع است که با ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرا می‌شود.

وی افزود: هدف از اجرای حلقه حفاظتی عملیاتی شدن طرح جامع کاهش آلودگی هوا، کاهش میزان مصرف سوخت و افزایش ایمنی و تسهیل عبور و مرور است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان تصریح کرد: بخش زیادی از بار ترافیکی شمال اصفهان به دلیل ورود خودروها از خارج شهر است، از این رو پیش‌بینی می‌شود با احداث و راه‌اندازی حلقه حفاظتی شهر از این حجم ترافیک و میزان سوانح و حوادث در رینگ سوم کاسته شود.

وی حلقه حفاظتی را یک شاهرگ اصلی در مباحث ترافیکی دانست و اظهار کرد: با توجه به حجم بالای تردد خودرو و تعداد خودروهایی که در هر روز شماره‌گذاری می‌شود، رینگ سوم ترافیکی پاسخگوی این حجم ترافیک در شهر نیست و حتی در ساعاتی از روز از خودرو اشباع می‌شود، از این رو اجرای عملیات احداث حلقه حفاظتی شهر اصفهان در دستور کار قرار گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات