گردهمایی مهندسان برق با عنوان "اجرایی نمودن الزام بکارگیری مجری ذیصلاح برق" برگزار شد

گردهمایی مهندسان برق با عنوان "اجرایی نمودن الزام بکارگیری مجری ذیصلاح برق" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این گردهمایی آقایان مهندس گلپور و مهندس رفیعی اعضای هیات مدیره سازمان در رشته برق و مهندس صنوبر نایب رییس اول سازمان در سخنانی به موضوعات پیرامون اجرایی شدن پیمانکاران ذیصلاح برق پرداختند.
مهندس گلپور در این نشست ضمن اشاره به توافقات انجام شده در خصوص بکارگیری پیمانکاران ذیصلاح، در خصوص اهمیت اجرای تاسیسات برقی ساختمان توسط پیمانکاران ذیصلاح و مسوولیت سنگینی که در اثر اجرای ناصحیح تاسیسات برقی توسط افراد فاقد صلاحیت گریبانگیر مهندسان ناظر برق خواهد شد، موضوع آموزش پیمانکاران در دوره های تدوین شده از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان آموزش و فنی و حرفه ای که در طی آن پیمانکاران توسط مربیان مجرب، مطابق مقررات ملی ساختمان آموزش دیده و گواهینامه صلاحیت دریافت خواهند کرد.

وی آموزش و بکارگیری پیمانکاران ذیصلاح برق را اولین قدم در اجرایی شدن پیمانکاران ذیصلاح برق دانست.

مهندس رفیعی نیز در سخنانی با اشاره به توافقات انجام گرفته با مسوولین استان و مجموعه مدیریت شهری، اجرایی کردن الزام بکارگیری از پیمانکاران ذیصلاح برق را یک پروسه تدریجی دانست که حصول به نتایج مطلوب در آن مستلزم همت و پیگیری مهندسان ناظر برق است.

عضو هیات مدیره سازمان ، با تاکید بر مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، سرعت موفقیت در این طرح را به جدیت مهندسان وابسته دانست چراکه بدین منظور باید در میان سازندگان و بهره برداران ساختمان فرهنگ سازی شود.

مهندس صنوبر نیز در سخنانی ضمن تمجید از هوشمندی مهندسان برق با اشاره به تلاش های انجام گرفته در سالهای گذشته به منظور فرهنگ سازی برای اجرای قوانین مرتبط با ساخت و ساز، مقاومت اولیه در این مسیر را امری بدیهی برشمرد که با هماهنگی و همدلی مهندسان، پس از مدتی برطرف خواهد شد.

در ادامه اعضای هیات مدیره به سوالات و ابهامات مهندسان حاضر پاسخ گفتند و از مهندسان دعوت کردند تا در صورت تمایل زمینه های همکاری خود را با هیات مدیره رشته برق اعلام نمایند.


همچنین مهندس کاظمیان مدیر آموزش سازمان، در سخنانی ضمن ارایه توضیح در خصوص تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی ساختمان با سازمان آموزش فنی و حرفه ای و نحوه آموزش و صدور گواهینامه، از ثبت نام مجریان برق برای شرکت در دوره های آموزشی از روز دوشنبه ۱۹ اذر ماه ۹۷ خبر داد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات