همکاری سپاه و محیط زیست همدان برای مدیریت مناطق حفاظت شده

همکاری سپاه و محیط زیست همدان برای مدیریت مناطق حفاظت شده

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، در این نشست که مسئولان سپاه استان و معاونین و مدیران استان و شهرستان ملایر حضور داشتند، شیوه نامه رسیدگی و حل اختلافات مابین دستگاه های نظامی با سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری تبیین گردید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در خصوص نتایج این نشست گفت: در این جلسه با توجه به وجود پادگان امام علی (ع) در منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر، مقرر گردید که گروه ۴۳ امام علی (ع)، در تامین امنیت و منابع آب و غذای وحوش منطقه حفاظت شده لشگردر، همکاری گسترده تری با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر و اداره کل داشته باشند.
سید عادل عربی افزود: همچنین مقرر شد اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملایر با کمک اداره کل و سپاه استان، نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی برای کارکنان کادر و وظیفه پادگان امام علی (ع) و سپاه ناحیه و همکاری های بعدی به منظور حفظ گونه های حیات وحش و نیز زیستگاه طبیعی آنها و جلوگیری از تخریب و حریق در آن منطقه  اقدام کرده و هماهنگی های بعدی بین دو دستگاه بیش از پیش گسترش یابد.
وی اظهار کرد: همچنین سپاه استان تضمین کرد همکاری لازم گروه مهندسی امام علی (ع) به منظور تامین آب وحوش و همکاری لازم در مواقع احتمالی بروز حوادث و درگیری محیط بانان با شکارچیان برقرار گردد.
وی ضمن قدردانی از رویکرد سازنده و موثر سپاه استان در حفظ محیط زیست، گسترش همکاری ها در همه زمینه ها به منظور حفظ زیستگاه ها و حیات وحش استان در همه وسعت جغرافیای استان را خواستار شد و از مردم خواست که شماره ۱۵۴۰ را برای انعکاس تخلفات محیط زیستی به خاطر بسپارند.
گفتنی است شیوه نامه رسیدگی و حل اختلافات مابین دستگاه های نظامی با سازمان حفاظت محیط زیست سال ۱۳۸۸ توسط مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوای ستاد نیروهای مسلح ابلاغ گردید.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات