فعالیت‌های شهرداری برای مناسب‌سازی نمود عینی داشته باشد

در نشست عمومی شورا تاکید شد:

فعالیت‌های شهرداری برای مناسب‌سازی نمود عینی داشته باشد


سرویس خبر: اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

نشست شورای اسلامی شهر کرمان با حضور رییس و سایر اعضای شورا و شهردار کرمان برگزار شد.

محمد فرشاد، رییس شورای اسلامی شهر کرمان در این نشست ضمن گرامی‌داشت روز جهانی معلولان و روز دانشجو، به تشکیل ستاد مناسب‌سازی شهر برای معلولان در شهرداری کرمان اشاره کرد و گفت: از شهردار کرمان تشکر می‌کنیم که ضمن تشکیل این ستاد، برای مناسب‌سازی شهر جهت استفاده معلولان برنامه‌های مختلفی در دستور کار دارند.

وی افزود: تاکید داریم کارهای مطلوبی که شهردار کرمان برای مناسب‌سازی در دستور کار دارند، با اولویت در چارچوب فعالیت‌های شهرداری نمود عینی پیدا کند.

فرشاد با بیان این‌که در دوره‌های پیشین نیز شهرداران سابق برای مناسب‌سازی اماکن مختلف برای معلولان قدم‌های مطلوبی برداشته‌اند، گفت: از آن جمله، بوستان مشاهیر است که برای استفاده معلولان مناسب‌سازی شده است.

رییس شورای اسلامی شهر کرمان ۱۶ آذرماه، روز دانشجو را نیز گرامی داشت و گفت: این مناسبت‌ها برای جلب توجه مردم و مسئولان به رویدادهای مختلف است تا به‌طور مثال فراموش نشود قشری مثل معلولان و یا دانشجوها چه مشکلاتی دارند.

فرشاد به حضورش در سمینار کرمان‌شناسی هم اشاره کرد و گفت: در حاشیه این نشست به اتفاق شهردار کرمان، برای خواهرخواندگی کرمان با شهرهای کشورهای مختلف دنیا، با دکتر مظاهری، نماینده فرهنگی یونسکو در کشورهای عضو اکو دیدار و گفت‌و‌گو کردیم که مقرر شد سوابق موجود در این زمینه احصا و موضوع پیگیری شود.

وی افزود: خواهرخواندگی برای شناساندن کرمان بسیار حائز اهمیت است.

علی‌اکبر مشرفی، عضو شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست به بررسی بودجه شهرداری در شورا اشاره کرد و گفت: بودجه زمانی می‌تواند کارشناسی باشد، که به‌همراه آن برنامه شهرداری نیز ارایه شود.

وی خواستار ارایه برنامه یک‌ساله و سه‌ساله ازسوی شهردار کرمان شد تا بودجه شهرداری براساس این برنامه‌ها اولویت‌بندی و مصوب شود.

منصور ایرانمنش، عضو دیگر شورای اسلامی شهر کرمان هم با اشاره به بازدید از ورودی‌های شهر کرمان گفت: اخیراً در برخی ورودی‌ها، از کوه‌های مجاور ورودی‌های شهر از سمت جاده‌های زرند و کوهپایه، سنگ برداشت می‌کنند که چهره ورودی‌ها را نازیبا می‌کند.

وی خواستار پیگیری این موضوع شد و گفت: باید با اداره صمت، مکاتبه شود تا اگر هم قرار است از این کوه‌ها سنگ برداشت شود، حداقل از جایی باشد که چهره ورودی‌ها را نازیبا نکند.

ایرانمنش هم‌چنین با اشاره به فرا رسیدن فصل زمستان گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل زمستان و سرمای هوا، گرم‌خانه‌ها باید فعال شوند تا کارتن‌خواب‌ها شب‌ها در این مکان‌ها استقرار یابند.

وی بر بیمه منازل مسکونی در برابر زلزله هم تاکید کرد و خواستار پیگیری این موضوع شد.

نگهداری حیوانات خانگی و ورود این حیوانات در پارک‌ها، از دیگر موضوعاتی بود که ایرانمنش به آن اشاره کرد و بر جلوگیری از ورود این حیوانات به پارک‌ها و اماکن عمومی تاکید کرد.

در ادامه، حسین چناریان، رییس کمیسیون برنامه، بودجه، منابع پایدار و حقوقی شورا و محمدجواد کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا به ارایه مصوبات کمیسیون مربوط پرداختند.

کامیاب، رییس کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با اشاره به فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در شهر گفت: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی موجب شده درآمد افرادی که در تاکسی بی‌سیم فعالیت می‌کنند، به شدت کاهش پیدا کند؛ بنابراین، این افراد درخواست داشتند که بهای خدمات آن‌ها کاهش پیدا کند که در کمیسیون عمران و حمل‌و‌نقل شورا با کاهش ۵۰ درصدی بهای خدمات موافقت شد.

در ادامه، پس از بررسی اعضای شورا، این موضوع به تصویب اعضای شورا رسید.

رامین ارجمند کرمانی، رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا هم به بررسی پروژه انتهای خیابان شفا اشاره کرد و گفت: این موضوع در کمیسیون مشترک معماری و شهرسازی و فرهنگی، هنری و بانوان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد اعضای کمیته معماری و شهرسازی شورای مشورتی جوانان، مجدد روی این پروژه کار کرده و دوباره در کمیسیون معماری و شهرسازی مطرح شود.

ماه‌بانو معصوم‌زاده، رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا نیز گفت: در شهر کرمان برخی خانواده‌ها هستند که در خانه فرد دارای معلولیت دارند که متاسفانه بیمه نشده‌اند.

وی افزود: در پیگیری این موضوع مقرر شد با کمک افراد خیر، معلولانی که بیمه نیستند، بیمه شوند.

بررسی موضوع ساخت فرهنگ‌سرای سلامت در شهر کرمان نیز از دیگر مواردی بود که معصوم‌زاده به آن اشاره کرد و گفت: تاکنون، دو زمین، یکی روبه‌روی پارک رادیو و دیگری، انتهای بولوار همت، برای ساخت فرهنگ‌سرای سلامت در نظر گرفته شده که در حال بررسی است.

رییس کمیسیون بهداشت و سلامت شورا هم‌چنین به شناسایی افراد بدسرپرست و بی‌سرپرست اشاره کرد و با بیان این‌که بیش از ۵۰۰ نفر بدسرپرست و بی‌سرپرست در شهر کرمان وجود دارد، گفت: خوشبختانه معاون خدمات شهری شهردار، رویکرد مثبتی نسبت به این موضوع دارند و مقرر شد این افراد به‌صورت رایگان از برخی اماکن شهرداری ازجمله فرهنگ‌سراها و شهربازی استفاده کنند.

معصوم‌زاده افزود: با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای هم مذاکره کردیم که مقرر شد برای این افراد دوره‌های رایگان برگزار کنند.

محمدرضا احمدی

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید ۰۸۸.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات