آغاز فاز نخست پروژه زیرگذر بزرگ شهر

آغاز فاز نخست پروژه زیرگذر بزرگ شهر

سعید ابریشمی راد با بیان اینکه بلوار علامه قطب راوندی به عنوان یکی از شریان‌های درجه یک شهر کاشان روزانه مسیر بیش از ده ها هزار خودرو است، اظهار کرد: این مسیر در ابتدای ورود به بافت متراکم شهری در فواصل بسیار کم با چند تقاطع مهم و گره ترافیکی درگیر شده و مشکلات عدیده ترافیکی و هزینه های سنگین مستقیم و غیر مستقیم از جمله آلودگی های زیست محیطی برای شهر و شهروندان ایجاد نموده است.

شهردار کاشان افزود: با توجه به مطالعات متعدد از سوی مشاورین ذی صلاح در ادوار گذشته و جمع بندی نهایی مطالعات در قالب طرح جامع حمل و نقل ترافیک شهر کاشان مقرر شد تا جهت حل بخشی از مشکلات ترافیکی و بهبود سطح سرویس معابر شهری کاشان، طرح هندسی کریدور روباز زیر گذر بلوار قطب راوندی حد فاصل تقاطع شهید معمار تا میدان شهید زجاجی به طول ۱۸۰۰ متر تهیه شود تا پس از تشریفات و مراحل قانونی تصویب و در کمیسیون های فنی تخصصی شورای  اسلامی شهر در بودجه سال ۹۷ شهرداری کاشان لحاظ شده و درنهایت بنابر تصویب طرح در شورای هماهنگی ترافیک شهرستان کاشان در مورخه ۲۷ اسفند ۹۶ فاز یک عملیات از دویست متر قبل از میدان شهید منتظری تا میدان ولیعصر تعیین گردید.

این مقام مسوول بیان کرد:  لازم است فعالیت های آماده سازی در محدوده فاز یک پروژه شامل جمع آوری تاسیسات و تجهیزات شهری_پل عابر پیاده و جابه جایی درختان با حفظ اصول ایمنی تا قبل ازشروع عملیات اجرایی پروژه طی یک ماه آینده انجام پذیرد.

کلید دار شهر گفت: احداث محوری با دو باند رفت و دو باند برگشت در نظر گرفته شده است که در کریدور زیر گذر مسیر با عرض۲۱ متربه صورت پایین گذر رو باز و حفظ عرض۱۲.۵ متر در هر طرف در محور های دسترسی هم‌سطح برای مسیر های محلی و دسترسی طراحی شده است.

وی افزود: این طرح از امکان پارک حاشیه ای در مراکز تجاری برخوردار بوده و عرض آسفالت طرفین کوریدور زیر گذر از وضعیت آسفالت کنونی شرایط مناسب تر و عریض تری خواهد داشت.

ابریشمی راد بیان کرد: در دو مقطع بین میدان ولیعصر تا تقاطع شهید معمار و نیز بین میدان ولیعصر و میدان شهید منتظری امکان مسیر دسترسی از معابر کندرو به مسیر زیرگذر و برعکس با رمپی با عرض ۵ متر وجود دارد.

شهردار کاشان اجرای این پروژه را موجب افزایش ایمنی تسهیل دسترسی ها و کاهش تصادفات ناشی از نقاط تداخلی و گره ترافیکی بر شمرد و بیان کرد: اجرای این طرح سالیانه میلیارد ها تومن صرفه جویی در کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و انتشار آلاینده ها برای شهروندان به همراه خواهد داشت.

به گفته ابریشمی راد این پروژه تکه ای از پازل اجرای رینگ اول ترافیکی شهر کاشان است و امید است در آینده جهت تکمیل رینگ شهری تقاطع معمار به صورت پل رو گذر اجرا و تا امتداد میدان نوش آباد و کنار گذر شرقی شهر به منظور اتصال کمربندی آینده کاشان به بلوار امام رضا و نهایتا اتوبان قم کاشان ادامه یابد.

شهردار کاشان  از صبوری و تحمل شهروندان و حمایتی که از اجرای این پروژه مهم شهری خواهند داشت تشکر و قدر دانی کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات