بزرگ‌ترین مرکزآموزشی فرهنگی دانش‌آموزی اصفهان به…

بزرگ‌ترین مرکزآموزشی فرهنگی دانش‌آموزی اصفهان به…

مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهیدحججی، هدیه‌ رهبر معظم انقلاب به مردم شهیدپرور شهرستان نجف‌آباد، با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جریان سفر دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و با حضور استاندار اصفهان، مدیرعامل بنیاد برکت، اعضای هیات مدیره و معاونان این بنیاد، نماینده‌ی مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، امام‌جمعه‌ و فرماندار نجف‌آباد، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان، مقامات لشکری و کشوری، خانواده‌ی معزز شهیدحججی و جمعی از خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، مجتمع آموزشی فرهنگی برکت شهیدحججی با ظرفیت پذیرش ۹۰۰ دانش‌آموز افتتاح شد.

ساخت ۵ مدرسه به نام شهدای مدافع حرم

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این مراسم با گرامی‌داشت یاد و خاطره‌ی شهید محسن حججی، بر مظلومیت شهدای مدافع حرم تاکید کرد.

مخبر دو ویژگی شاخص در شهدا را کلید حل مشکلات ذکر کرد و گفت: شهدا از دنیا دل بریده‌اند و از مرگ هراس نداشته‌اند.

وی تصریح کرد: همان‌طور که رهبر انقلاب نیز اشاره داشتند، شهیدحججی شهدای مدافع حرم را نمایندگی کرد و چه خوب نماینده‌ای بود.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ادامه داد: به نام چهار شهید مدافع حرم دیگر نجف‌آباد، چهار مدرسه‌ی دیگر در این شهر ساخته می‌شود. هم‌چنین یک دبیرستان ۱۲ کلاسه به نام شهدای فاطمیون در نجف‌آباد بنا خواهد شد.

مخبر با اشاره به فعالیت‌ها و خدمات ۲۵ گانه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌های مختلف، از جمله توانمندسازی اقتصادی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم، اظهار داشت: چهار مرکز تخصصی درمان سرطان را در سطح کشور در دست احداث داریم که یکی از این مراکز در نجف‌آباد ساخته خواهد شد.

او یادآور شد: با وجود همه‌ی فعالیت‌ها و خدمات گسترده‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بخش‌های مختلف از جمله اقدامات اجتماعی، عام‌المنفعه و زیربنایی، این ستاد توان اصلی خود را بر مقوله‌ی اشتغال‌آفرینی متمرکز کرده است.

مخبر تصریح کرد: ایجاد اشتغال به منظور محرومیت‌زدایی در چهارچوب اقتصاد مقاومتی را در راس فعالیت‌های خود داریم و اقتصاد مقاومتی را با مردمی کردن اقتصاد قابل تحقق می‌دانیم.

امام‌جمعه‌ نجف‌آباد نیز ساخت مجتمع آموزشی فرهنگی برکت شهیدحججی را حاصل یک همت جهادی دانست و بیان کرد: ساخت این مجموعه‌ی بزرگ در زمان کم‌تر از ۱۰ ماه، نتیجه‌ی کار جهادی و شبانه‌روزی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد برکت، نهادهای استانی و سازمان نوسازی مدارس است.

در ادامه، استاندار اصفهان با تجلیل از جایگاه رفیع شهید محسن حججی، گفت: همیشه مدیون این شهدا هستیم و امیدواریم بتوانیم دین این بزرگان را ادا کنیم.

استاندار اصفهان هم‌چنین از عملکرد مناسب بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ی اشتغال‌زایی، محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در استان اصفهان تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است با افتتاح مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهیدحججی نجف‌آباد به دست دکتر محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، یک‌هزار و یک‌صد و یازدهمین پروژه‌ی آموزشی برکت به بهره‌برداری رسید.

برای این مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی که شامل ساختمان دبستان ۱۲ کلاسه‌، ساختمان دبیرستان دوره‌ی اول ۹ کلاسه و ساختمان دبیرستان دوره‌ی دوم ۹ کلاسه است و ظرفیت پذیرش ۹۰۰ دانش‌آموز را دارد، بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال توسط این ستاد سرمایه‌گذاری شده است.

مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهیدحججی نجف‌آباد، از دیگر امکانات جانبی تکمیلی هم‌چون سالن آمفی‌تئاتر، کتاب‌خانه، نمازخانه، سالن ورزشی، فضاهای جانبی، محوطه‌های بازی و ... بهره می‌برد.

لازم به توضیح است، پیش از افتتاح این مجتمع، دکتر مخبر و هیات همراه، مزار شهدای والامقام این شهرستان را زیارت کردند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری نجف آباد

  منبع خبر

  شهرداری نجف آباد

  شهرداری نجف آباد

  شهرداری نجف آباد یک شهرداری در شهر نجف آباد می باشد

   نظرات