حرکت به سمت شهر هوشمندگره گشای معضل ترافیک/ نمایش خیابانی ارتقاء فرهنگ ترافیکی در سطح شهر اجرا شد

حرکت به سمت شهر هوشمندگره گشای معضل ترافیک/ نمایش خیابانی ارتقاء فرهنگ ترافیکی در سطح شهر اجرا شد

شهردار ارومیه گفت: حرکت به سمت شهر هوشمند و انجام امورات مردم بصورت الکترونیک در حدود ۹۰ درصد باعث کاهش ترافیک می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه،  محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با اشاره به مقوله ترافیک درشهرها و یکی از موضاعات طرح شده در اجلاس  شهرداران آسیایی در ترکیه، اظهار کرد: ترافیک همواره متوجه شهرداران شهرهای کشورهای آسیایی درهمه مجمع ها تا به امروز بوده است و نیاز است  طی برنامه های کوتاه مدت این معضل حل شود.

وی با اشاره به کاهش ترافیک در شهر ها، عنوان کرد: کاهش این گونه سفرها فقط با توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد رینگ  امکان پذیر نیست و کاهش سفر های غیر ضروری در شهر ها با ایجاد امکاناتی چون حرکت به سمت شهر هوشمند و ارائه خدمات محله محور کاهش می یابد .

شهردار ارومیه با اعلام اینکه ارومیه به عنوان پایلوت شهر هوشمند انتخاب شده است، گفت: در حال حاضر شهرداری ارومیه ۲۳ وظیفه را برعهده دارد که با حرکت به سمت شهر هوشمند و انجام این وظایف بصورت الکترونیک خواهیم توانست تا حد زیاد باعث کاهش ترافیک در شهر شویم.

وی با بیان اینکه انجام دادن خدمات در بستر الکترونیک منجر به کاهش ترافیک می شود، ادامه داد:  کاهش ترافیک و حرکت به سمت شهر هوشمند تنها بوسیله مدیریت شهری ارومیه  ممکن نیست و باید دستگاه های اجرایی استان نیز خدمات مردم خود را بصورت الکترونیک انجام دهند .

شهردار ارومیه تاکید کرد: حرکت به سمت شهر هوشمند و انجام اموارت به مردم بصورت الکترویک در حدود ۹۰ درصد باعث کاهش ترافیک می شود.

وی با اشاره به کاهش سفر های غیر ضروری و ایجاد زیر ساخت هایی برای تحقق این مهم ، عنوان کرد:  مدیریت شهری ارومیه با استفاده از جذب سرمایه گذار  تاکنون توانسته در پنج نقطه شهر مجتمع های تجاری چون رزت و اوریاد را ایجاد کند که این مجتمع ها نقش پر رنگی در کاهش ترافیک و کاهش آلودگی به ویژه  در هسته مرکزی شهر بر عهده دارد.

شهردار ارومیه با بیان اینکه گره ترافیک در شهر ارومیه با مشارکت مردم و نگاه فرهنگی به این مقوله  باز می شود، بیان کرد: هفته اخیر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یک حرکت فرهنگی با اجرای نمایش خیابانی ارتقاء فرهنگ ترافیکی در سطح شهر ارومیه به نمایش گذاشت که این حرکت قابل تقدیر بسیار تاثیر گذار در ارتقاء فرهنگ ترافیک دارد .

حضرت پور بیان کرد: در تداوم این حرکت فرهنگی جهت گره گشایی از معضل ترافیک و ایجاد آرامش روحی در بین شهروندان برنامه هایی اجرا می شود.

وی با یادآوری دوباره کاهش ترافیک و برخورداری شهروندان از یک شهری پاک، بیان کرد:  اگرچه با توسعه زیر ساخت سعی در کاهش ترافیک شهری داریم اما نگاه فرهنگی به این مهم  بسیار ضروری است

شهردار ارومیه با اشاره به ساخت ترموا در کاهش ترافیک، گفت: تراموای شهری ارومیه بدلیل مشکلات مالی و ارزی  به تاخیر افتاد واما یکی از برنامه های جدی شهرداری برای راه اندازی است و همچنین مقوله  پیاده رو سازی خیابان امام (ره)  را نیز پیگیر هستیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات