عملیات اجرایی هسته مرکزی ایستگاه عاشق اصفهانی آغاز شد

عملیات اجرایی هسته مرکزی ایستگاه عاشق اصفهانی آغاز شد

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان با اشاره به فعالیت‌های عمرانی ایستگاه عاشق اصفهانی خط دوم مترو اصفهان گفت: پس از مسدودسازی بخش شمالی زیرگذر عاشق اصفهانی صبح امروز عملیات اجرایی هسته مرکزی ایستگاه آغاز شد.

محمدرضا بنکدار هاشمی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی خط دوم قطارشهری اصفهان اظهار کرد: پس از اجرای موفق عملیات مسدودسازی بخش شمالی زیرگذر عاشق اصفهانی با همکاری پلیس راهور، صبح امروز عملیات اجرایی هسته مرکزی ایستگاه عاشق اصفهانی آغاز شد.

وی تصریح کرد: ایستگاه عاشق اصفهانی در خط دوم مترو اصفهان به‌گونه‌ای است که بخشی از آن به صورت روباز اجرا خواهد شد و با توجه به این موضوع، ضرورت داشت که با بسته شدن این باند، زمینه آغاز فعالیت‌های عمرانی آن صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان ادامه داد: با همکاری مسئولان مرتبط و جابه جایی لوله آب و فاضلاب و تاسیسات شهری گاز، برق، و مخابرات این اتفاق از صبح امروز عملیاتی شد.

بنکدار هاشمی افزود: خوشبختانه در حال حاضر و با هماهنگی صورت گرفته و همکاری مردم و شهروندان عزیز، ترافیک روانی در منطقه جاری است و ضمن تشکر از صبر و شکیبایی شهروندان خواهشمند هستیم که از مسیرهای جایگزین به منظور تردد خود استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه شورای ترافیک استان اصفهان و به دلیل ساخت هسته مرکزی ایستگاه عاشق اصفهانی از خط دوم قطار شهری اصفهان، از ۱۶ آذر امسال، باند شمالی زیرگذر میدان عاشق اصفهانی واقع در شمال اصفهان مسدود شد؛ این عملیات عمرانی مربوط به ساخت پل در محل زیرگذر به منظور عبور قطار و ساخت ایستگاه عاشق اصفهانی خط دوم مترو است.

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان گفت: قرار است باند جنوب زیرگذر میدان عاشق اصفهانی مورد استفاده قرار گیرد و باند شمالی این خط تا زمان پایان عملیات عمرانی، مسدود بماند.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص مسیرهای جایگزین ترافیکی این منطقه با همکاری استانداری اصفهان، شهرداری اصفهان، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، پلیس راهور اصفهان و سایر دستگاه‌های مرتبط انجام شده است.

بنکدار هاشمی با بیان اینکه این عملیات به منظور فعالیت‌های عمرانی ایستگاه عاشق اصفهانی خط دوم قطارشهری اصفهان صورت می‌گیرد، ادامه داد: در حال حاضر روزانه نزدیک به ۵۰۰ نفر در خط دوم قطارشهری اصفهان و در دو شیفت کاری مشغول فعالیت‌های عمرانی هستند و در تلاش هستیم که این نیاز شهر را بر اساس زمانبندی صورت گرفته، عملیاتی کنیم.

وی پیرامون فعالیت‌های عمرانی صورت گرفته در خط دوم قطار شهری تصریح کرد: در حال حاضر فعالیت عمرانی چهار ایستگاه خط دوم قطارشهری اصفهان آغاز شده و تلاش می‌کنیم در صورت اختصاص بودجه و حمایت در زمان مد نظر اقدامات لازم را اجرایی کنیم.

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان بیان کرد: ایستگاه‌های شهرک امام حسین(ع)، زینبیه، عاشق اصفهانی و عمان سامانی در حال حاضر در دست فعالیت است و عملیات اجرایی دو ایستگاه شاهد و لاله نیز در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

خط دوم مترو اصفهان، خط شرقی_غربی به طول حدود ۲۴.۷ کیلومتر و دارای ۲۳ ایستگاه است که از ایستگاه شهرک امام حسین(ع) آغاز و به ایستگاه میدان شهدای خمینی‌شهر ختم می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات