افزایش سرانه فضای سبز رشت تا پایان سال

افزایش سرانه فضای سبز رشت تا پایان سال

رئیس شورای شهر رشت خبر داد؛
افزایش سرانه فضای سبز رشت تا پایان سال
رئیس شورای شهر رشت خبر داد؛ افزایش سرانه فضای سبز رشت تا پایان سال
رئیس شورای شهر رشت از افزایش سرانه فضای سبز رشت تا پایان سال خبر داد و افزود که رسیدن به شهر ایده آل با افزایش سرانه فضای سبز در کنار توسعه همگام شهر در سایر بخش ها تحقق می یابد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت - سید امیر حسین علوی از توسعه و افزایش سرانه فضای سبز رشت در سطح ۵ منطقه تا پایان سال خبر داد.
رییس شورا با تاکید بر افزایش سرانه فضای سبز شهری، بیان داشت:
درهمین راستا احداث و توسعه پارک انرژی های تجدید پذیر در مسکن مهر یکی از این پروژه هایی می باشد که با وسعتی بالغ بر ۱۰ هزار متر مربع در حال انجام است.
وی با اشاره به توسعه سرانه فضای سبز در محورهای جدید و رفیوژ میانی خیابان ها، ادامه داد: در این ارتباط نیز احداث و توسعه فضای سبز بلوارها و میادین در مسکن مهر به مساحت ۷ هزار متر مربع از دیگر برنامه های توسعه فضای سبز می باشد که تا پایان سال جاری اجرایی می گردد.
همچنین کاشت ۸۵۰۰ اصله نهال به منظور توسعه درختکاری شهری در سطح شهر از دیگر مواردی بود که رئیس شورا به آن اشاره نمود و تصریح کرد: توسعه فضای سبز در حاشیه رودخانه های رشت به منظور ساماندهی و زیبا سازی این مکان ها همواره در دستور کار مدیریت شهری بوده و امسال نیز در حاشیه رودخانه زرجوب محله رودبارتان توسعه فضای سبز به میزان ۱۰۰۰ متر مربع با پیش بینی امکانات تفریحی و رفاهی در حال انجام می باشد.
علوی، همچنین از بهسازی و بازپیرایی فضای سبز بلوارهای امام علی (ع)، شهید مدرس، شهید انصاری و توحید به منظور افزایش زیبایی بصری مکانهای مذکور خبر داد و افزود: در کنار برنامه های ذکر شده توسعه و اجرای لاین های کندرو در بلوار شهید بهشتی، بلوار شهدای گمنام و بلوار نماز به طول ۲۰۰۰ متر از دیگر برنامه های افزایش فضاهای سبز شهری تا پایان سال می باشد.
وی با اشاره به نزدیک شدن به ۳ ماهه پایان سال تاکید کرد: سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری نسبت به کاشت گل های فصلی با رنگ بندی متنوع نسبت به زیباسازی دید منظر شهری اقدام نماید.
در پایان رئیس شورا با تشکر از زحمات سازمان سیما، منظر و فضای شهری شهرداری رشت اضافه کرد: امید است با عزم جهادی مجموعه شهرداری بیش از گذشته در انجام وظایف خود کوشا باشد.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر رشت

    منبع خبر

    شورای شهر رشت

    شورای شهر رشت یک شورای شهر در شهر رشت می باشد

      نظرات