یکشنبه، 5، خرداد، 1398 | Sunday، 26 May، 2019

ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه سازمان محیط زیست با موضوع آب و تالاب

کد خبر: 93033
سه شنبه 3 مهر 1397 ساعت 15:30
نمایش: 58

ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه سازمان محیط زیست با موضوع آب و تالاب
مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ برنامه ۱۰۰ روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش این سازمان با محوریت آب و تالاب به همه استان‌های کشور خبر داد.
به گزارش"پارما" ژیلا آقایی که پیش از این از آغاز تدوین برنامه ۱۰۰ روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست خبر داده بود، در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: به تازگی تدوین برنامه ۱۰۰ روزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع آب و تالاب به اتمام رسید و هفته پیش به همه استان‌ها ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تدوین برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب، جلسات مستمری با دفاتر تخصصی حوزه آب و تالاب سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است، گفت: خوشبختانه همکاری موثری با دفاترتخصصی مرتبط با حوزه آب و تالاب انجام و در نهایت برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب با برش استانی تدوین و ابلاغ شد.

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت، در مورد سرفصل‌های برنامه ۱۰۰ روزه جدید اظهار کرد: برگزاری زنگ‌های آموزش با موضوعات ارزیابی آسیب‌پذیری تالاب‌ها، بررسی تجربیات موفق در احیای تالاب‌ها، اهمیت وشناخت تالاب‌های ساحلی و تعیین وضعیت کیفی رودخانه‌ها از جمله مواد این برنامه ۱۰۰ روزه است. زنگ‌های آموزش هر دو هفته یک بار به مدت دو ساعت و با حضور اساتید و متخصصان برگزار خواهدشد که علاوه بر کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست امکان حضور عموم مردم از جمله دانشجویان و سمن‌ها وجود دارد.

آقایی ادامه داد: توزیع و انتشار محتوای آموزشی در مورد اهمیت و وضعیت موجود تالاب‌ها و وضعیت کیفی منابع آب و... در قالب‌ مدیا از طریق پورتال سازمان محیط زیست و سایر دسترسی‌ها، اطلاع‌رسانی خواهد شد. برگزاری نمایشگاه عکس با هدف انتقال تجربیات موفق استانی در حفظ و احیای تالاب‌ها، کارگاه‌های ترویجی، مسابقات، پاکسازی در تالاب‌ها و رودخانه‌ها، برگزاری دوره‌های توانمندسازی جوامع محلی از دیگر برنامه‌های برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب است.

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: علاوه بر برش‌های استانی برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب، برنامه‌هایی نیز در سطح ستاد تدوین شده است و هفته جاری نهایی می‌شود.

آقایی در پایان در مورد نحوه همکاری سمن‌های محیط زیستی با سازمان محیط زیست در اجرای برنامه ۱۰۰ روزه آب و تالاب تصریح کرد: برگزاری نشست‌های هم اندیشی با سازمانهای مردم‌نهاد محیط زیستی با محوریت جلب مشارکت سمن‌ها و فعالان محیط زیست در اجرای برنامه از جمله اهم فعالیت‌های برنامه است. درستاد نیز به‌زودی نشست‌هایی با فعالان سازمان‌های مرم‌نهاد برگزار می‌کنیم تا نظرخواهی‌ها در مورد نحوه مشارکت سمن‌ها با محیط زیست صورت گیرد. واضح است که برای اجرای بسیاری از برنامه‌ها به هماهنگی و همکاری سمن‌ها نیاز است.

لینک اصل محتوا در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی