شنبه، 4، خرداد، 1398 | Saturday، 25 May، 2019

ثابت ماندن قیمت مسکن مهر/ اعلام علت تصادف مرگبار محور قم تا پایان هفته

کد خبر: 48627
یکشنبه 31 شهریور 1392 ساعت 9:46
نمایش: 40

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از اعلام علت تصادف مرگبار محور قم تا پایان هفته جاری و ثابت ماندن قیمت مسکن مهر خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس آخوندی عصر روز گذشته در حاشیه نشست اعضای تشکل‌های حرفه‌ای حمل و نقل درباره نتیجه بررسی علت تصادف دو اتوبوس در محور قم - تهران، گفت: علت حادثه را پلیس اعلام کرده بود و ما با همکاری بقیه دستگاه‌ها برنامه‌ای ترتیب دادیم تا از تکرار وقوع این قبیل حوادث جلوگیری کنیم و بتوانیم نحوه امداد رسانی را بهبود بخشیم.

وی اظهار کرد: علاوه بر گزارش‌های تهیه شده دستور دادم گزارش‌های دیگری نیز تهیه شود تا موارد به درستی مورد بررسی قرار گیرند که در این راستا فردا - دوشنبه - کمیسیون ایمنی راه‌ها تشکیل می‌شود و در آنجا تمام گزارش‌های را مورد بررسی قرار می‌دهیم و تا پایان هفته علت سانحه را اطلاع عموم می‌رسانیم.

آخوندی خاشر نشان کرد: با توجه به دستور ویژه رییس جمهور مقرر شده کمیسیونی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت و پلیس راه تشکیل و علت سانحه جاده‌ای اخیر بررسی و اعلام شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دولت باید به وضع مقررات، ساخت و نگهداری شبکه حمل و نقل اکتفا کند، گفت: بعد از اجرای برنامه‌های در نظر گرفته شده این وزارتخانه، ظرف یک سال آینده می‌توانیم فعالیت‌های مورد نظر را به شکل کامل اجرایی کنیم و رونقی را در حوزه حمل و نقل شاهد باشیم.

ثابت ماندن قیمت مسکن مهر

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش قیمت مسکن مهر تاکید کرد:‌ اصلا افزایش قیمت نداشتیم و تجدید نظری در این باره نیز صورت نگرفته است.

آخوندی درباره مطرح شدن اخباری مبنی بر متوقف شدن ساخت مسکن مهر تصریح کرد: این موضوع صحت ندارد و تمام تعهدات قبلی در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هر جا که توقفی صورت گرفته می‌توانید موارد را به وزارتخانه منتقل کنید تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

وی درباره ادامه پروژه مسکن مهر و ثبت‌نام‌ جدید در این پروژه اظهار کرد: همان طور که در حوزه حمل و نقل عنوان شد باید در حوزه مسکن نیز خصوصی‌سازی را دنبال کرد و ساخت و ساز را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

آخوندی تاکید کرد: دولت باید از مداخلات در ساخت و ساز مسکن خودداری و این امر را به بخش خصوصی واگذار کند.

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی