چهارشنبه، 29، خرداد، 1398 | Wednesday، 19 June، 2019

کلید خوردن طرح «رودبان» در راستای پاکسازی بستر رودخانه ها...

کد خبر: 108980
پنجشنبه 16 اسفند 1397 ساعت 16:59
نمایش: 70

صبح روز دوشنبه ۱۳ اسفند ۹۷ با حضور مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد و فرماندار شهرستان تفت و با همکاری شهرستان های تفت و مهریز طرح «رودبان» به منظور پاکسازی و تمیز سازی بستر رودخانه ها از زباله و نخاله با مشارکت مردم کلید خورد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد؛ مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد در مراسم کلید خوردن طرح رودبان اظهار داشت: این طرح به‌منظور پاکسازی و حفاظت کیفی از رودخانه‌ها، ساماندهی، رفع تصرفات، جلوگیری از برداشت بیش‌ازحد مصالح رودخانه‌ای، همکاری در آزادسازی مسیر رودخانه‌ها، همکاری در طرح‌های گردشگری، کنترل کیفیت آب و اندازه‌گیری ارتفاع آب رودخانه ها آغاز شده است .

همچنین این طرح با هدف احیاء، بازسازی و آماده‌سازی رودخانه‌ها جهت صیانت از طبیعت با مشارکت مردم، زباله‌ها و مصالح ریخته شده در بستر رودخانه‌ها و سیلاب‌ها را پاک‌سازی می نماید .

محمد مهدی جوادیان زاده با اشاره به اینکه طول رودخانه‌های استان بیش از ۲۸۰۰ کیلومتر است اعلام داشت جهت هرگونه ساخت و ساز و یا خرید ملک در حریم رودخانه‌ها حتماً از آب منطقه‌ای استعلام گرفته شود تا ضمن رعایت حریم رودخانه‌ها مشکلی جهت ساخت و سازها نیز پیش نیاید .

وی در ادامه افزود: جهت اجرای این طرح نیاز به فرهنگ‌سازی تو سط رسانه های جمعی داریم که صداوسیما با پخش فعالیت رودبان‌ها و مطبوعات با انعکاس این طرح می‌تواند نقش مهمی در این فرهنگ سازی را ایفا نمایند .

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال قبل، نیازمند توجه بیشتر به پاک‌سازی مسیر رودخانه‌ها و حفظ و حراست از آنان به‌عنوان یک موجود زنده خواهد بود .

لینک اصل محتوا در شركت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی