جمعه، 28، تیر، 1398 | Friday، 19 July، 2019

برگزاری کارگاه آموزشی سلامت با هدف کاهش فشار خون بالا واسترس در شرکت آب منطقه ای هرمزگان

کد خبر: 117425
پنجشنبه 9 خرداد 1398 ساعت 5:59
نمایش: 66

کارگاه آموزشی سلامت با هدف کاهش فشار خون بالا واسترس به همت مرکزبهداشت خلیج فارس در شرکت آب منطقه ای در سالن اجتماعات برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای هرمزگان ، کارگاه آموزشی مقابله با استرس و اضطراب و فشار خون با هدف آموزش کاهش فشار خون بالا واسترس و پیشگیری بسیاری از مشکلات جسمی ناشی از فشار خون، بیماری‌های قلبی عروقی، برگزار شد .

مشاور مرکز بهداشت خلیج فارس در این کارگاه به تشریح مفهوم استرس و موقعیت های استرس زا و به بررسی تفاوت های فردی و رویا رویی با این موقعیت ها پرداخت وافزود: استرس و اضطراب در ابتلا به بیماری‌هایی، چون فشار خون بالا موثر است.

وی در ادامه روش های مقابله و شیوه های متنوع عملکرد افراد در موقعیت های استرس زا را بررسی کرد و همچنین درمورد شناسایی عوامل استرس زا در زمان مطالعه و آزمون،روشهای کاهش استرس ،شناسایی بیماریهای سبک زندگی ، تفاوت بین استرس و اضطراب مطالبی ارائه داد .

وی بیان داشت : فشارخون بالا به دلیل نداشتن نشانه یا علائم بالینی ابتلا، قاتل خاموش نام گرفته است؛ به همین دلیل این بیماری، سلامت افراد زیادی را تهدید می‌کند و برای مقابله با آن علاوه بر ورزش باید موادغذایی شامل سبزیجات، سیب زمینی پخته یا آبپز، لبنیات کم چرب در برنامه روزانه قرار گیرد و از استرس و هوای آلوده هم دوری کرد .

وی تاکید کرد: بیماری‌های چون دیابت و فشار خون پایه‌های جسمی دارند و افراد باید برای تشخیص درمان به موقع به پزشک مراجعه کنند و کنار کاهش استرس و اضطراب درمان دارویی نیز بگیرند.

لازم به ذکر است در پایان این دوره به سوالهای شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

لینک اصل محتوا در شبكه خبری آب كشور

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی