یکشنبه، 30، تیر، 1398 | Sunday، 21 July، 2019

مقیمی: اختصاص ۵۰ میلیارد ریال به مرمت بازار وکیل در بودجه ۹۸ شهرداری شیراز

کد خبر: 109299
یکشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 18:59
نمایش: 70

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «قاسم مقیمی» عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری در ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال ۹۸ با اختصاص ۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای مرمت بازار وکیل موافقت کرد .

وی ادامه داد: بازار وکیل مجموعه تاریخی بی نظیر و در سطح جهانی است که نیازمند رسیدگی و مرمت است .

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با بیان اینکه شورای شهر شیراز برای حفظ و معرفی آثار تاریخی اهمیت ویژه‌ای قائل است گفت: شورای شهر شیراز نمی‌تواند برای مرمت آثار تاریخی با هر درجه اهمیت منتظر دستگاه‌های متولی بماند .

قاسم مقیمی خاطر نشان کرد: امیدواریم با تصویب ردیف بودجه مرمت و بازسازی بازار وکیل، استانداری فارس، اداره کل میراث فرهنگی، اداره کل اوقاف و جامعه کسبه بازار هم با اختصاص اعتبارات شایسته در حفظ و مرمت بازار وکیل مشارکت کنند .

وی همچنین از تکلیف شهرداری برای ساخت سالانه ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در شیراز خبرداد و گفت: در برنامه توسعه ۵ ساله سوم شهرداری شیراز مکلف شده سالیانه ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی عمومی در سطح شهر ایجاد و احداث کند .

وی اظهار کرد: بازسازی و مرمت سرویس‌های بهداشتی مساجد هم به شرط باز بودن درب سرویس‌ها در طول روز هم جز تکالیف شهرداری است .

مقیمی افزود: به رغم همکاری شهرداری شیراز برای بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی مساجد، اما برخی مساجد همکاری و مساعدت برای خدمات دهی به مردم در طول روز ندارند و بعد از اقامه نماز جماعت، درب‌های سرویس‌های بهداشتی را به روی مردم می‌بندند .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر شیراز، کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری، اعتبارات سال ۹۸ سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و نیز معاونت خدمات شهری و مناطق یازده‌گانه شهرداری شیراز بررسی و تصویب کرد .

لینک اصل محتوا در شورای شهر شیراز

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی