راه‌سازی شاه‌بیت توسعه و محرومیت‌زدایی کهگیلویه و بویراحمد است

راه‌سازی شاه‌بیت توسعه و محرومیت‌زدایی کهگیلویه و بویراحمد است

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه‌سازی و توسعه جاده‌ای شاه‌بیت توسعه و محرومیت‌زدایی کهگیلویه و بویراحمد است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) منوچهر حبیبی شامگاه دوشنبه پس از مراسم کلنگ‌زنی بزرگراه ملی استانی یاسوج به سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد، در جمع کارکنان اداره راه و ترابری شهرستان دنا و پیمانکار این پروژه به اهمیت توسعه راه‌ها در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: تا پیش از روی کار آمدن نظام جمهوری اسلامی در تمام نقاط این استان تنها ۲۸ کیلومتر راه آسفالته وجود داشت که با استقرار نظام جمهوری اسلامی، انقلابی در راه‌سازی کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت.

این مسئول راهداری و راه‌سازی در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در دولت عدالت‌محور احمدی‌نژاد، رستاخیز راه‌سازی صورت گرفت که تا سال‌های متمادی الگوی خدمت‌رسانی به مردم در تمام حوزه‌ها خواهد بود.

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این خدمات به معنای پایان کار راه‌سازی در این استان نبوده زیرا با همه کارهای انجام شده، در ابتدای مسیر توسعه قرار داریم و کارهای بزرگ‌تری در این بخش باقی مانده است.

حبیبی گفت: موضوع کیفی‌سازی محورهای ارتباطی از کارهای عظیم باقی‌مانده در این بخش است که با چهار خطه کردن برخی از این جاده‌ها، از جمله محور یاسوج به بابامیدان و امتداد آن تا گچساران و اتصال به شهرستان بهبهان در استان خوزستان، از مهم‌ترین برنامه‌های کیفی‌سازی در این عرصه به‌شمار می‌رود.

وی از کلنگ‌زنی بزرگراه یاسوج به سی‌سخت به عنوان نخستین اقدام راه و ترابری این استان برای تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد اقتصادی در سال ۹۰ نام برد و عنوان داشت: با بهره‌برداری از این مسیر که حداکثر تا پایان سال ۹۴ به بهره‌برداری می‌رسد، دو بخش کشاورزی و گردشگری این استان شکوفا شده و یکی از زیرساخت‌های مهم کهگیلویه و بویراحمد در بخش اقتصادی برای نیل به توسعه پایدار اجرایی می‌شود.

این مسئول‌ به سه محور مهم ارتباطی شهرستان دنا اشاره کرد و گفت: سه محور سی‌سخت به یاسوج، سی‌سخت به پادنا و سی‌سخت به کریک از محورهای مهم مواصلاتی این شهرستان بوده که با عنایت ویژه دولت خدمتگزار، در هر سه محور کار اجرایی آغاز شده و در آینده نزدیک دو محور سی‌سخت به کریک و سی‌سخت به پادنا با کار جهادی مسئولان استانی و پیگیری مستمر استاندار به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: طول مسیر محور سی‌سخت به پادنا در استان اصفهان در حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ کیلومتر بوده که هشت کیلومتر آن توسط راه و ترابری استان ما آسفالت شده و چهار کیلومتر باقی‌مانده نیز تا پایان تابستان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

حبیبی به مکاتبات انجام شده با مسئولات راه و ترابری استان اصفهان برای تکمیل بخش دیگر این محور در استان یاد شده اشاره کرد و گفت: با تکمیل این جاده، استان کهگیلویه و بویراحمد از دو مسیر به استان اصفهان متصل می‌شود.

وی با پذیرش انتقاد فرماندار دنا به ‌دلیل تاخیر چند‌ ساله در مراحل ساخت محور سی‌سخت به کریک تصریح کرد: این تاخیر به دلیل معارضات اجتماعی بود که با برطرف شدن این معضل، به‌زودی عملیات اجرایی ساخت آن نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

حبیبی به تخصصی بودن ساخت پروژه بزرگراه سی‌سخت به یاسوج اشاره کرد و گفت: پیمانکار این پروژه بومی منطقه بوده و این خود موجب شده تا با علاقه و شور و نشاط بیشتری ماموریت بزرگ خود را اجرایی کنند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در مجموع این پروژه هدیه دولت عدالت‌محور به مردم ولایی این خطه از استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که به یقین مردم نیز قدردان مواهب نظام جمهوری اسلامی هستند و فرزندان خود در سنگرهای مبارزه و جهاد اقتصادی را یاری می‌کنند.

 

 

    نظرات