ادامه بارندگی های امسال ، نوید بخش کاهش خشکسالی در کشور

مدیرعامل شرکت منابع آب ایران در رشت از ریزش ۱۰۰ میلیمتری بارندگی در کشور در سال کنونی خبر داد و گفت : ادامه این روند معادلات خشکسالی ۱۰ سال گذشته را برهم خواهد زد.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران امروزدر گفتگو با خبر صدا و سیمای مرکز گیلان در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل جدید شرکت آب منطقه ای استان در رشت با بیان اینکه سال آبی از مهرماه آغاز می شود افزود : در چهار ماه گذشته میانگین بارش در کشور ۱۰۰ میلی متر بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۳۸ درصد بیشتر است.
مهندس حاج رسولی ها افزود : امیدواریم تا پایان اسفند ماه ۸۰ میلی متر دیگر به بارندگی ها افزوده شود که ادامه این روند معادلات خشکسالی ۱۰ سال گذشته را برهم خواهد زد.
وی با بیان اینکه بطور معمول ۲۶ درصد بارندگی های هر سال آبی در فصل بهار اتفاق می افتد افزود : با احتساب ۶۵ میلی متر بارش فصل بهار می توان انتظار داشت میزان بارش سال آبی امسال به ۳۰۰ میلی متر برسد که ۹۰ میلی متر بیشتر از پارسال خواهد بود.
مدیرعامل شرکت منابع آب کشور با بیان اینکه هر ساله حدود ۵ میلیارد متر مکعب آب باران در استان گیلان بدون استفاده به دریا وارد می شود، بهترین شیوه جلوگیری از هدر رفت آب ناشی از بارندگی ها در استان‌های شمالی را لایروبی و احیای آب بندان ها دانست.
مهندس حاج رسولی ها گفت : جلب مشارکت مردم، اجرای طرح های تولیدی و گردشگری و حمایت از سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی از جمله راهکارهای رفع  این مشکل است.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گیلان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گیلان

    شركت آب منطقه‌ای گیلان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات