«طوقه و دستک فلزی مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» در کشور ساخته شد

«طوقه و دستک فلزی مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» در کشور ساخته شد

با تلاش پژوهشگران پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان «طوقه و دستک فلزی برای مقاوم سازی ساختمان‌های بتنی» ساخته شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر سیف‌الله سعدالدین، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت: این اختراع به ثبت رسیده، یکی از تکنیک‌های جدید مقاوم سازی موضعی و کلی قاب‌های بتن آرمه است که نتایج حاصله از آزمایش آن در آزمایشگاه سازه دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان، قابلیت کاربرد و تأثیر آن بصورت موضعی در یک اتصال بتنی تیر- ستون با مقیاس ۱٫۲ را نشان می‌دهد.

وی افزود: اجزای این سیستم مقاوم سازی بطور کاملاً پیش ساخته بوده و تمامی اتصالات آن بطور پیچی قابل اجرا است که در این صورت نیاز به جوشکاری وجود نداشته و این سیستم را از گسیختگی ترد احتمالی در برابر بارهای رفت و برگشتی مثل زلزله مصون نگه می‌دارد.

به گزارش بنانیوز به نقل از ایسنا، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: بطور کلی این تکنیک مقاوم سازی را می‌توان برای تقویت قاب‌های بتن آرمه در برابر بارهای ثقلی و جانبی نظیر زلزله بکار برد.

این اختراع توسط دکتر علی خیرالدین، رییس دانشگاه سمنان و دکتر محمدکاظم شربتدار، رییس دانشکده کویرشناسی دانشگاه سمنان و ابراهیم امامی از مبتکران جوان به ثبت رسیده است.

 

    نظرات