تشدید طرح کشف و جمع آوری تخلفات آب توسط آبفای شهری/ مهندسی مجدد تاسیسات آب شرب روستاها

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد  ظهر امروز نشست هم اندیشی و ارزیابی  وضعیت منابع آبی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرکل دفتر نظارت بر  بهره‌برداری آب  شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، مدیران عامل آب و فاضلاب  شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مدیران شرکت آب منطقه ای استان برگزار شد.

سیدعلی لدنی‌نژاد در ابتدای  این نشست با اشاره به اینکه طی چهار  سال اخیر تلاش های بی‌وقفه‌ای برای خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان و نیز  توسعه زیرساخت های آب شرب  شهرهای استان صورت گرفته است، اظهار کرد: طی چهار  سال اخیر بیش از ۹۲ میلیارد تومان  اعتبار  در اجرای پروژه های آب و فاضلاب  شهری  استان هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد  افزود: بیش از ۹۶ درصد از این میزان اعتبار از طریق اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی تامین شده است.

وی فرسودگی شبکه توزیع آب شهرها و  وجود معارضین اجرای پروژه‌ها را اصلی ترین موانع پیش روی آبفای استان دانست و گفت: عدم تملک اراضی و تاسیسات آب و فاضلاب و نیز تعدد انشعابات غیرمجاز به نوبه خود مشکلات و چالش های متعددی را برای آب و فاضلاب استان به وجود آورده است.

لدنی نژاد از تشدید طرح کشف و جمع آوری تخلفات آب،  ایجاد  تصفیه‌خانه اضطرارای آب شهر  یاسوج و احداث و تجهیز چاه در  شهرهای دارای تنش آبی استان خبر داد و گفت: تلاش می شود با اتمام این پروژه ها شاهد کاهش اثرات تنش آبی در  شهرهای استان باشم.

وی یادآور  شد: طی پنج سال اخیر بیش از ۲۲ هزار تخلف آب و فاضلاب در شهرهای استان  شناسایی و جمع آوری شد.

*شناسایی ۱۵ هزار تخلف آب در  روستاهای استان

در ادامه نیز فیض لله پاسره  با اشار  برنامه های آب و فاضلاب  روستایی استان برای کاهش هدر رفت آب عنوان کرد: طی چهار  سال گذشته بیش از ۱۵ هزار انشعاب غیرمجاز در  سطح روستاهای استان شناسایی شد که بیش از ۱۲ هزار فقره به انشعاب مجاز تبدیل و از این تعداد بیش از ۵ هزار پرونده تخلف به مراجع قضایی ارسال شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب  روستایی استان مهندسی مجدد چاه ها و تاسیسات آب شرب روستاها و انجام مطالعات نیاز آبی روستاها را از جمله برنامه های اصلی آبفای استان عنوان کرد و گفت:  امیدواریم که با رفع معارضات محلی شاهد احداث و توسعه هرچه بیشتر مجتمع های آبرسانی در روستاهای استان باشم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد

  شرکت آب و فاضلاب استان کهکیلویه و بویراحمد یک شرکت در شهر یاسوج می باشد

   نظرات