تاکید فرماندار سقز بر مدیریت آب های سطحی و رواناب های شهرستان

جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان سقز با دستور کار حفاظت از منابع آبی برگزار گردید.

در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان سقز با تاکید بر ضرورت حفظ منابع آبی و خاک، تغییر الگوی کشت در راستای حفاظت از این منابع را لازم دانسته و و گفت این مهم در سقز بایستی عملیاتی شود.

کامیل کریمیان همچنین گفت: اجرای طرح آبخیزداری، نقش مهمی در حفاظت از منابع آبی به ویژه رواناب ها دارد.

وی تلاش دستگاه قضا و تمام ادارات و نهادهای اجرایی در راستای حفاظت از منابع آبی و خاک را ضروری دانست و گفت همه مکلف به رعایت قوانین هستیم

جهانی، دادستان سقز نیز در این جلسه، روند فعالیت اکیپ های گشت و بازرسی منابع آب را مفید ارزیابی نمود و گفت ادارات در زمان تشکیل پرونده های قضایی، مستندات لازم را به قضات شعب ارائه کنند تا اقدامات لازم سریع انجام شود.

جاوید مدیر امور منابع آب شهرستان سقز نیز در این جلسه گفت: برداشت غیرمجاز و بی رویه شن و ماسه رودخانه ای به همت ادارات و همکاری مردم در حوضه سیمینه کنترل شده است.

وی همچنین از پیمانکارانی که عملیات جاده سازی را انجام می دهند خواست در زمان راهسازی به بستر رودخانه ها تعرض نکنند و گفت اجرای هر طرح در نزدیک بسترهای رودخانه ای نیازمند استعلام از اداره منابع آب است

شایان ذکر است جلسه شورای حفاظت از منابع آب در بخش زیویه سقز نیز با حضور بخشدار و دهیاران برگزارشد.

جاوید، مدیر امور منابع آب سقز در این جلسه در خصوص ضرورت صیانت و حفاظت از منابع آبی وهمکاری دهیاران با ماموران امور منابع آب تاکید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كردستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كردستان

    شركت آب منطقه‌ای كردستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات