دیدار میدانی از حوضه زاینده رود چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس...

***

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری به نقل از پرتال خبری استانداری چهارمحال و بختیاری، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار، نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان و مسئولان شهرستانی از حوضه زاینده رود در محدوده این استان دیدن کردند.

در حاشیه این دیدار اقبال عباسی گفت: منابع و مصارف زاینده رود برای این استان مهم است .
استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: میانگین منابع زاینده رود در ۳۰ سال گذشته از ۲.۲ میلیارد متر مکعب به ۴۰۰ میلیون متر مکعب در سال گذشته کاهش داشته است .
وی افزود: ۱۰ درصد آورد زاینده رود سهم چهارمحال و بختیاری است، در گذشته از ۲.۲ میلیارد متر مکعب، ۲۳۷ میلیون متر مکعب بوده است،همچنین سال گذشته سهم استان از ۴۰۰ میلیون متر مکعب برابر ۴۰ میلیون متر مکعب بوده است و اکنون هیچ برداشت اضافی در این استان وجود ندارد .
عباسی تصریح کرد: ۹۰ درصد آب زاینده رود از چهارمحال و بختیاری خارج شده و به پایین دست می رود .
وی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری حتی اگر ۱۰ درصد سهم خود را مصرف نکند باز هم مشکل استان پائین دست رفع نمی شود .
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: افزون بر ۹۰ درصد کنتورهای برداشت آب در حوضه زاینده رود این استان هوشمند شده است .
وی گفت: تمامی باغات چهارمحال و بختیاری در حوزه زاینده رود به شبکه آبیاری نوین مجهز و پمپ های اضافه برداشت آب ، پلمپ و جمع آوری شده است .
عباسی تاکید کرد: تمامی مسئولان، مردم و نمایندگان اقشار مختلف در هر ۲ استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان باید با همدیگر در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی وحدت داشته باشند .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری

    شركت آب منطقه‌ای چهارمحال و بختیاری یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات