برخورد قاطع با آب بران و بهره برداران چاه های غیرمجاز در اسلامشهر

سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از برخورد قاطع با آب بران و بهره برداران چاه های غیر مجاز در محدوده عملکرد این امورخبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی سه حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۱۳۲ متر و آبدهی پنج لیتر در ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۹۹ هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

وی در ادامه از جمع آوری و توقیف یک دستگاه موتور پمپ وتخریب کامل ایستگاه  پمپاژ و آزاد سازی بستر و حریم رودخانه کرج خبر داد و گفت: در این عملیات یک دستگاه پمپ دیزلی غیر مجاز با لوله آبده ۶ اینچ به همراه شفت و غلاف با همکاری و اعلام رضایت مالک از بستر رودخانه سیاه آب کرج بصورت کامل جمع آوری گردید.

سرپرست امور منابع آب شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: برخورد با متخلفین و آب بران غیر مجاز از وظایف این امور بوده و برداشت آب از رودخانه نیز باعث افت سطح آب های زیرزمینی گردیده که این امر خطرات و عواقب جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

گیتی پژوه در پایان نیز خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات