آزاد سازی بیش از ۵۰۰۰ متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه های...

با پیگیری های همکاران اداره منابع آب شهرستان آبیک و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی بیش از ۵۰۰۰ متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه های کهوانک، تازه آباد، صمغ آباد، بهجت آباد و آتانک در استان قزوین رفع تصرف شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس ملکی معاونت حفاظت و بهره برداری این شرکت ضمن تقدیر از تلاش همکاران جهت اجرای قانون عنوان نمود: شرکت آب منطقه ای قزوین تاکنون کلیه تصرفات صورت گرفته در گذشته را بصورت رودخانه به رودخانه شناسایی نموده و اخطارهای لازم به مالکین نیز در این خصوص ابلاغ و برای آن دسته از مالکین که توجهی به اخطار ها ننموده اند در محاکم قضایی تشکیل پرونده داده شده که احکام مربوطه بتدریج در حال صدور می باشند.

در ادامه مهندس ملکی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با پدیده زمین خواری و  به منظور حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه­ها به عنوان ثروت ملی (انفال) اظهار داشت: با اعمال تبصره های ۳ و ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب و ماده ۹ لایحه قانونی رفع تجاوز از تاسیسات آب کشور، پس از اخذ احکام قضایی و با همکاری نیروهای انتظامی منطقه بیش از ۵۰۰۰ متر مربع از اراضی بستر و حریم رودخانه ها در شهرستان آبیک رفع تصرف گردید.

ایشان افزود: با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری های بعمل آمده طی این اقدام کلیه مستحدثات و اعیانی های واقع در بستر و حریم رودخانه های کهوانک، تازه آباد، صمغ آباد، بهجت آباد و آتانک شهرستان آبیک که به صورت دیوار چینی، فنس کشی، غرس نهال، خاکریزی و انسداد مسیر جریان و ... انجام شده بود، شناسایی و پس از طی روال قانونی و اخذ احکام قضایی بازگشایی گردید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات