مدیران بانوی توانمندی در حوزه مدیریت شهری داریم...

مدیران بانوی توانمندی در حوزه مدیریت شهری داریم...

‍ ‍حوزه بانوان در الویت‌های بودجه سال ۹۸، مظلوم واقع شده است. در سطح شهر قزوین به چهار عدد اتاق مادر و کودک نیاز داریم که جزو پیشنهادات بنده برای اولویت‌های بودجه سال ۹۸ بود‌. همچنین لازم است برای حضور بانوان در سطح شهر فضائی ایمن فراهم کنیم. در همین زمینه می‌توان به پل‌های عابر پیاده اشاره کرد که برای استفاده بانوان و کودکان ایمن نیست که باید اقدامات لازم از جمله نصب دوربین‌های مداربسته، برای تامین امنیت این پل‌ها صورت گیرد.

رئیس کمیته بانوان شورای شهر در ادامه به غروب مدیریت بانوان در شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت:

انتصاب یک شهردار زن جزو مواردی بود که از جانب شهردار محترم به عنوان اولویتهای ایشان اعلام شد. ما مدیران بانوی توانمندی در حوزه مدیریت شهری داریم که امروز با گذشت یک سال از قول شهردار محترم در این زمینه لازم است از ظرفیت این بانوان در مدیریت شهری استفاده شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری در ادامه به مسائل مربوط به سایت تفکیک زباله محمدآباد پرداخت و گفت:

مدیریت سایت محمدآباد به عهده شهرداری قزوین گذاشته شده است. بنابراین لازم است در بودجه سال آینده اعتبارات لازم را برای برطرف کردن نواقص سایت و توسعه آن در نظر گفته شود.

دکتر قوامی در پایان ضمن اشاره به موضوع مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر، تاکید کرد:

با توجه به اینکه اساسنامه تاسیس مرکز پژوهش‌های شورا در شورای عالی استان‌ها به تصویب رسیده؛ ما می‌توانیم با الگو قرار دادن شهرهایی که سال‌هاست دارای مرکز پژوهش‌های شورا هستند و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی که در اختیار داریم، این مرکز را راه اندازی کنیم. لذا موکول کردن تاسیس آن به تایید اساسنامه آن در وزارت کشور فقط زمان را از ما می‌گیرد. در حالیکه ما می‌توانیم از این مرکز برای اتخاذ تصمیم‌های کارشناسی‌تر بهره‌مند شویم.

/پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر قزوین

    منبع خبر

    شورای شهر قزوین

    شورای شهر قزوین یک شورای شهر در شهر قزوین می باشد

      نظرات