اباذر غفوری تاکید کرد: فرهنگ‌سازی راهکار جلوگیری از...

سرپرست شهرداری اردکان در جلسه بررسی راهکارهای جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز و غیراستاندارد گفت: از تبعات ساخت‌وساز غیرمجاز در شهر نباید به‌سادگی عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر اردکان، اباذر غفوری بیان داشت: امروز ساخت‌وسازهای غیرمجاز یک ناهنجاری در شهر ایجاد کرده است که باید برای رفع این معضل از نظر فرهنگی، فنی و تخصصی بسترسازی شود .

وی ضمن بیان این مطلب که بهترین نوع مقابله با این ناهنجاری پیشگیری از وقوع آن است، اظهار داشت:  باید عقل‌گرایی و منطق‌گرایی را در حل مشکلات و نیز ایجاد اعتماد بکار بندیم .

سرپرست شهرداری اردکان تاکید کرد: در بحث ساخت‌وسازهای ایمن نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتری در این زمینه هستیم .

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر اردکان در ادامه این جلسه افزود: جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیازمند ارائه راهکارهای مناسب است.

شهرام گل تصریح کرد: اگر راهکار مناسبی برای این موضوع از سوی مدیران شهری و دستگاه‌های متولی اندیشیده نشود، نمی‌توان به شکل مطلوب با این پدیده مقابله کرد .

شهرام گل با بیان اینکه امیدواریم این جلسات در راستای توسعه و تعالی شهر باشد؛ خاطر نشان کرد: ظرفیت اردکان بسیار زیاد است و شورای پنجم نیز با تمام وجود به دنبال آبادانی شهر و استفاده از این ظرفیت‌ها است .

رئیس سازمان نظام‌مهندسی اردکان گفت: خلاهای قانونی و عدم همراهی دیگر دستگاه‌ها به بهانه تبعات اجتماعی متاسفانه باعث افزایش گسترده ساخت‌وساز غیرمجاز در سطح شده است .

محمد کمالی در پایان بیان داشت: فرهنگ عمومی مقاوم‌سازی و رعایت مقررات ملی ساختمان باید در جامعه نهادینه شود و این مهم با وحدت فنی بین مردم، مهندسین و رسانه محقق می‌شود .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اردکان

  منبع خبر

  شهرداری اردکان

  شهرداری اردکان

  شهرداری اردکان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر اردکان می باشد

   نظرات