آمل رتبه نخست مازندران در ساخت‌وساز شهری را دارد

آمل رتبه نخست مازندران در ساخت‌وساز شهری را دارد

رئیس شورای شهر آمل گفت: این شهر در سال‌های اخیر رتبه نخست مازندران در ساخت‌وساز شهری را کسب کرده است.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدمحمد پژومان در نشست خبری به مناسبت ۹ اردیبهشت ماه روز شوراها با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی در طی دوره سه به بلوغ رسیده‌اند، افزود: تثبیت مدیریت در شورای اسلامی شهر آمل از مهم‌ترین نکات این شورا بوده است.

وی با بیان اینکه عوامل دخیل در توسعه شهر ایجاد روحیه همکاری و وحدت در میان اعضای شورا و مردم است، تصریح کرد: مردم شورا را مجبور به خوب فکر کردن و اجرای موثر برنامه‌ها کرده‌ است.

رئیس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه در چهار سال اخیر کمیسیون‌های تخصصی در این شورا تشکیل شده و اجازه گرفتن مشاور نیز به این کمیسیون‌ها داده شده است، اظهار داشت: روند بسیار خوب افزایش بودجه شهرداری آمل و تحقق این بودجه نشانه همین برنامه‌ریزی‌ها بوده است.

* رشد ۲۴ درصدی بودجه سال ۹۰

رئیس شورای اسلامی شهر آمل با اشاره به اینکه در دوره دوم شورای اسلامی شهر، آمل دارای ۱۳میلیارد تومان بودجه بود، افزود: برای سال‌ جاری بودجه ۲۸میلیارد تومانی برای شهر آمل تدوین شده است.

وی با اعلام اینکه ۵۹ درصد این بودجه به بخش عمرانی در شهر اختصاص یافته است، گفت: بودجه امسال شهرداری آمل با احتساب بودجه سازمان‌های وابسته به ۵۴میلیارد تومان رسیده است که نشان از رشد ۲۴درصدی این بودجه نسبت به سال گذشته دارد.

پژومان با بیان اینکه بیشترین حجم ساخت‌وسازهای استان در شهرستان آمل صورت می‌گیرد، افزود: این میزان در واگذاری تراکم و فروش پارکینگ به دلیل افزایش قیمت‌ها نیست بلکه اقبال عمومی انبوه‌سازان و مردم به ساخت و ساز در این شهر مناسب است.

* ۶۰۰ میلیون تومان در حساب پارکینگ شهر آمل

رئیس شورای اسلامی شهر آمل در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نبود پارکینگ در این شهر اظهار داشت: تنها بخشی که برای فروش آن تخفیف در نظر نمی‌گیریم همین پارکینگ است تا مردم ملزن به احداث پارکینگ در ساختمان‌ها شوند.

وی با بیان اینکه عوارض ناشی از فروش پارکنیگ در حساب جداگانه‌ای در شهرداری واریز شده است، افزود: این رقم اکنون به ۶۰۰میلیون تومان رسیده است و اگر قرار است پارکینگ طبقات در این شهر احداث شود شورا و شهرداری حمایت کامل را دارد.

* اتمام چهار پروژه نیمه‌کاره شهرداری آمل در سال ۹۰

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره وجود معضلات شهری در عدم اتمام برخی پروژه‌های شهری یادآور شد: در سال‌ جاری شهرداری پروژه جدیدی را تعریف نکرده و تمام اهتمام خود را برای تکمیل چهار پروژه مهم معطوف میکند.

پژومان گفت: اجرای طرح‌های بافت فرسوده، تکمیل بازگشایی بلوار ابن‌سینا، پیاده‌روسازی و اتمام پل پنجم شهر آمل چهار پروژه‌ای هستند که در اولویت برنامه‌های شهرداری آمل قرار دارد.

 

 

    نظرات