وزیر راه و شهرسازی ۳ معاون بخش مسکن خود را برکنار کرد

وزیر راه و شهرسازی ۳ معاون بخش مسکن خود را برکنار کرد

به گزارش پایگاه خبری دنیای اقتصاد ، گفته می‌شود سه نفر از معاونان وزیر راه و شهرسازی امروز تودیع و معارفه می‌شوند. حامد مظاهریان، محمدسعید ایزدی و هوشنگ عشایری سه معاون در پست‌های کلیدی بخش مسکن و شهرسازی در این وزارتخانه هستند که در دوره وزارت عباس آخوندی توسط او منصوب شدند و طی این سال‌ها هماهنگی فکری کامل با مبانی نظری وزیر مستعفی داشتند.

حامد مظاهریان، معاون مسکن و ساختمان، طی حداقل دو سال گذشته، بند بند اصلاحات مدنظر آخوندی در حوزه ضوابط و مقررات نظام مهندسی ساختمان را با تدوین و ابلاغ بخشنامه‌های مختلف و البته بسترسازی برای مشارکت مهندسان در اصلاحات، پیاده کرد. مظاهریان همسو با آنچه آخوندی به آن اعتقاد داشت، از دخالت در بازار مسکن و اجرای طرح‌های دولتی‌سازی مسکن پرهیز کرد و محور سیاست‌گذاری در این بخش را تقویت قدرت خرید خانه‌اولی‌ها قرار داد.

محمدسعید ایزدی که در دولت اول روحانی، نوسازی بافت فرسوده را برعهده داشت در آن حوزه، باز هم نظر آخوندی را که پرهیز دولت از مداخله در بافت بود، در سیاست‌گذاری‌ها مسلط کرد. ایزدی طی یک سال اخیر نیز در مقام معاون شهرسازی و معماری وزارتخانه،‌ به دنبال اصلاح نگاه و عمل مسوولان استانی و محلی در شهرها نسبت به طرح‌های جامع و تفصیلی شهرها بود و اینکه، جلوی دور زدن ضوابط شهرسازی که فقط ویترین شهرداری‌ها را پر کرده است، گرفته شود.

هوشنگ عشایری نیز با حکم آخوندی در دوره‌ای که او وزیر بود، متولی اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری شد.

امروز قرار است هر سه معاون آخوندی، با حضور محمد اسلامی وزیر فعلی راه و شهرسازی تودیع شوند.

مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در زمان محمدباقر قالیباف قرار است در پست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی معارفه شود. در دوره‌ای که مازیار حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران بود، اکبر ترکان در شورای عالی فنی شهرداری تهران عضویت داشت.

فرزانه صادق که هم اکنون مدیر کل شهرسازی و طرح‌های شهری معاونت شهرسازی شهرداری تهران است، امروز در پست معاونت شهرسازی و معماری وزارتخانه معارفه خواهد شد. او در زمانی که پیروز حناچی در وزارتخانه، معاون شهرسازی بود، مدیرکل این معاونت بود و در دوره‌ای که حناچی (در زمان نجفی)، معاون شهرسازی شهرداری شد نیز به شهرداری رفت و آنجا هم در سمت مدیرکل حناچی ادامه کار داد. حضور صادق در شورای عالی شهرسازی و معماری کشور، باعث تسهیل کار برای شهردار تهران در حوزه شهرسازی خواهد شد.

امروز همچنین محمد پژمان، رئیس پیشین سازمان ملی زمین و مسکن، به جای هوشنگ عشایری معارفه خواهد شد.

این تغییرات مدیریتی در بخش مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی همان‌طور که انتظار آن هم وجود داشت،‌ علامتی از تغییر اساسی ریل سیاست‌گذاری در این بخش است. محمد اسلامی برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سال را در این وزارتخانه،‌ کلید زده که قرار است به ترتیب در بافت‌های فرسوده، شهرهای جدید و شهرهای کم و متوسط جمعیت، ساخته شود.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان یک انجمن در شهر زنجان می باشد

    نظرات