بارش برف و باران و وزش باد شدید

بارش برف و باران و وزش باد شدید

اخطاریه  اداره کل مدیریت بحران استان

پیرو اطلاعیه شماره ۱۰۶۸۸۱/۴۴/۸۶ مورخ ۲۴/۱۰/۹۷ و براساس اخطاریه اداره کل هواشناسی استان ،
با نفوذ سامانه بارشی به استان از روز پنج شنبه مورخ ۲۷/۱۰/۹۷ تا عصر جمعه ، شاهد بارش شدید باران ، بارش برف و پدیده مه گرفتگی در ارتفاعات، وزش باد (گاهی شدید) و کاهش دما ، رعد و برق و احتمال تگرگ در استان خواهیم بود. لازم به ذکر است گذر پنجشنبه شب به روز جمعه با توجه به کاهش محسوس دما بارش برف علاوه بر ارتفاعات به مناطق با ارتفاع کمتر به سمت کوهپایه ها و دامنه ها نیز گسترش پیدا می کند و آبگرفتگی معابر عمومی در مناطق ساحلی و جلگه ای دور از انتظار نیست.

لازم به ذکر است طی این مدت دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود و در ارتفاعات و محورهای کوهستانی استان به علت کولاک برف ، لغزندگی ، کاهش دید و اختلال در تردد را داشته و حتی مسدود شدن محورها با توجه به شرایط فوق پیش بینی می شود.

لذا به کلیه هم استانی های عزیز و مس افرین محترم توصیه می گردد :

 • درهنگام تردد درمحورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بخصوص درهنگام شب و بارندگی ، ضمن رعایت نکات ایمنی وکسب اطلاعات از مسیر  ، طی طریق نمایند.
 • ازتردد در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها  در زمان بارندگی خودداری نموده و احتیاط لازم را بعمل آورند.
 • با توجه به برودت هوا هم استانی های محترم جهت مدیریت بهینه مصرف گاز اقدامات لازم را بعمل آورند .
 • صاحبان واحدهای پرورش مرغ و طیور و گلخانه ها ، کشاورزان و باغداران محترم با توجه به کاهش دما ،
  با اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از بروز خسارت ، اقدام لازم را بعمل آورند .
 • با توجه به پیش بینی بارش برف و مه آلود شدن محورهای کوهستانی ، رانندگان محترم هنگام عبور از مناطق برف گیر و کوهستانی ضمن به همراه داشتن پوشاک گرم ، خوراک و تجهیزات زمستانی مانند ضد یخ و زنجیر چرخ احتیاط لازم را بدلیل  لغزندگی جاده ها بعمل آورند .
 • دامداران و ساکنین بومی حاشیه رودخانه ها و مسیل ها در هنگام بارندگی و رعد و برق نکات احتیاطی و ایمنی را رعایت نموده و دامهای خود در مناطق امن نگهداری نمایند .
 • از ماهیگیری ، قایقرانی و هرگونه فعالیت دریایی در هنگام مواج بودن دریا جداً خودداری گردد.
 • به کلیه نیروهای امدادی و خدماتی توصیه می گردد ضمن آماده سازی تجهیزات و ماشین آلات امدادی ، آمادگی لازم جهت هرگونه عملیات امداد و نجات و خدمات رسانی همچون گذشته را داشته باشند .
لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان مازندران

  منبع خبر

  اداره کل مدیریت بحران استان مازندران

  اداره کل مدیریت بحران استان مازندران یک سازمان دولتی می باشد

   نظرات