پیگیری اصلاح مغایرت های طرح تفضیلی وبرنامه های باز آفرینی شهری در نشست صمیمی با حضور امام جمعه ، نماینده مردم ابهر،خرمدره وسلطانیه در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، مدیر کل اداره راه وشهر سازی استان زنجان وشهردار ورئیس واعضای شورای اسلامی شهردر شهرداری ابهر برگزار شد.

شهردار ابهر در این جلسه با تقدیر وتشکر از حضور اعضای محترم جلسه گفت : در حال حاضر شهرداری ها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکنند و شهرداری ابهر هم از این موضوع مستثنی نمباشد چرا که از سال قبل ارزش افزوده ی پرداختی به شهرداری ابهر به کمتر از ۵۰ درصد کاهش یافته که علی رغم آن شهرداری برنامه های خود را طبق بودجه انجام داده است ودر این رابطه باید به شهرداری ابهر بخاطر کاهش درآمد های مذکور و هم به عنوان شهر دوم استان توجه ای ویژه گرددکه یکی از این موارد را می توان حل مشکلات طرح تفصیلی و اختصاص اعتبارات لازم در ستاد بازآفرینی شهری عنوان کرد که در این رابطه ستاد بازآفرینی شهری ابهر بنابه اذعان خود میئولین ، ابهرفعالترین ستاد در استان بوده وبرای این موضوع ۶۹ برنامه به ستاد استانی پیشنهاد شده است که اانتظار می رفت برنامه ها و زحمات عزیزان دراین ستاد مورد توجه قرار می گرفت

مهندس ذوالقدریها با تاکید بر موارد ذکر شده تصریح کرد  :بهترین هدیه ای که می توانیم بمناسبت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به شهروندان عزیز اهدا نمائیم حل مشکلات مردم است  که یکی از مشکلات،  مغایرت های طرح تفصیلی است و این همت شما بزرگواران  حاضر در جلسه را می طلبد که کمک حال خادمین همشهریان خود در شهرداری وشورای اسلامی شهر ابهر باشید.

مهندس ذوالقدریها با تاکید بر ضرورت رفع مغایرت های طرح تفضیلی خواستار بازدید میدانی از مغایرت های طرح شد وگفت:تنها با بازدید میدانی می توان ذهنیت برخی از دوستان رانسبت به این مشکل تغییرداد چرا که اگر دستگاه های حاکمیتی ودولت  دست شهرداری ها را نگیرند این نهاد اجتماعی نیز با مشکل مواجه خواهد شد چون مردم از ما رفع مشکلات خود رامطالبه می کنند  وما نیز باید جوابگوی خواسته های بحق مردم باشیم واین می طلبد که در این خض=صوص بصورت جدی وعملی وارد میدان شده ومشکلات مغایرت های طرح را حل نمائیم .

شهردار ابهر در ادامه نیز بر اهمیت ستاد باز افرینی شهری اشاره کرد وگفت:تسریع در با آفرینی ،نوسازی بافت های فرسوده شهر را بدنبال خواهد داشت که امید واریم  با حسن نظر دوستان افزایش محدوده بافت فرسوده حسین آباد وشریف آباداز طریق استان به ستاد شهرستان ابلاغ گردد وما شاهد توسعه ،عمران وآبادانی در ای مناطق برخوردار باشیم .

مهندس ذوالقدریها در پایان سخنان خود از حمایت های ویژه امام جمعه محترم ،نماینده محترم ،فرماندار محترم ومدیرکل محترم راه وشهر سازی  تقدیر وتشگر نمود وگفت :امید وارم با خدمت صادقانه به شهر وندان عزیز بتوانیم حمایت های معنوی دوستان باشیم

در ادامه این جلسه مصطفی محمودی ،عضو شورای اسلامی شهر ابهر ضمن تشکر از اعضای جلسه گفت :در راستای اجرای دقیق طرح باز آفرینی شهری نزدیک  به ۴۰ ساعت کاری با دستگاه های مختلف خدمات رسان جلسه برگزار شد که متاسفانه تمام مسائل نادیده گرفته شد که امید واریم با حسن نظر مسولین محترم استانی وحمایت های مسولین محترم شهرستانی ونماینده محترم بتوانیم در این خصوص موفق عمل نمائیم .

وی با اشاره به آیتم های باز آفرینی شهری اظهار داشت :  این آیتم ها شامل برخورداری از بافت فرسوده ،دارا بودن سابقه پیشینه روستایی وسکونتگاه های غیر رسمی هستند که علی رغم اینکه در خصوص الحاق این منطقه به محدوده طرح باز آفرینی دارای پیشینه روستایی وسکونت گاه های غیر رسمی در ستاد شهرستانی تصویب شده وبه استان فرستاده شده متاسفانه  تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود:توجه به باز گشایی خیابان های حاجی خانی ،شهید امینی ،۱۶ متری موسوی وشهید رجایی از الزامات این امر مهم خواند.

عضو شورای اسلامی شهر ابهر به ضرورت همکاری سایر ارگان ها با شهرداری اظهار داشت  :شهرداری ابهر بیشترین ضرر را از کاهش در آمد ارزش افزوده کرده است که این امر می تواند چالشی در تامین بوجه برای این مجموعه باشد.

ایشان افزودند:این نکته باید مد نظر مسولین استانی باشد تا از طریق مختلف از جمله تخصیص اعتبارات لازم از راههای مختلف اعتبارات باز آفرینی شهری را دو چندان نماید

.مصطفی محمودی در پایان با تاکید به اینکه تعامل وهمکاریمهمترین اصل این شهرداری وشورای اسلامی بوده وهست گفت  : امید است با همکاری وتعامل مسولین محترم استانی وشهرستانی بتوانیم به این امر بیفزائیم وشاهد رشد وتوسعه وآبادانی شهر واستان باشیم.

در ادامه این دیدار مدیر کل راه وشهر سازی استان زنجان با اشاره به مغایرت های مطرح شده از سوی شورا وشهرداری ابهر در طرح تفصیلی اظهار کرد : بازدید مسولان استانی از مغایرت های اعلام شده می تواند تاثیر مثبتی در ملموس تر شدن ضرورت رفع این مغایرت ها داشته باشد.

مسعود بیات منش با اشاره به اینکه شهرستان ابهر دارای ۱۳۵ هکتار بافت فرسوده است ،تاکید کرد:۱۲ درصد اعتبارات استانی این ستاد به بازآفرینی شهری ابهر تخصیص داده شده است

این مسول تاکید کرد :بر اساس مصوبات شرکت باز آفرینی اعتبار اختصاص یافته به استان زنجان سی وهفت ونیم میلیارد تومان است که از این اعتبارات حدود ۵ میلیارد تومان به ابهر اختصاص داده شده است

وی تصریح کرد : ساختمان های احداثی در داخل بافت فرسوده به ازای هر متر مربع از تخفیفات  ۳۰۰ هزار تومان برخوردار میگردند.

مدیر کل راه شهر سازی استان زنجان بیان کرد :در ۲۱ شهر استان زنجان ،در مجموع ۱۱۰۲ هکتار بافت ناکار آمد وجود دارد که باید تحت اجرای طرح باز آفرینی شهری قرار بگیرد.

وی افزود طرح ها وبرنامه های مذکور توسط شرکت ویا شهرداری مربوطه تهیه می شود وپس از تایید ستادهای با آفرینی شهری پایدار،در صورت مغایرت با طرح های جامع وتفضیلی شهر ،برای تصویب به کمسیون های موضوع ماده (۵)قانون تاسیس شورای عالی شهر سازی ومعماری ایران ارسال می شود.

وی افزود در برنامه باز آفرینی دولت نقش حمایت گروتسهیل کننده را بر عهده دارد.

مهندس بیات منش تصریح کرد :رویکرد اصلی برنامه باز آفرینی شهری، محله محوری است واولویت با محلات پر جمعیت است.

در ادامه این جلسه نیز فرماندار شهرستان ابهر اظهار کرد:باید اجاز داد شهرستان هایی که در بحث بافت فرسوده موفق عمل کرده اند از امتیازات بیشتری در این حوزه برخوردار شوند.

علی حیدری با تاکید بر ضرورت اهتمام جدی در زمینه رفع مغایرت های تفضیلی اظهار کرد:هر چند نمی توان این موقع تمام این مغایرت ها را حل کرد اما حداقل باید تلاش شود نسبت به رفع مغایرت ها اولویت های دار تری اقدام کرد.

در ادامه این جلسه نیز نماینده مردم ابهر ،خرمدره وسلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در منطقه شریف اباد اظهار کرد  :اخذ مجوز ساخت مدرسه در شریف آباداز بنیاد برکت در شریف اباد یک اقدام مثبت برای اهای این منطقه از شهر بود.

محمد عزیزی با تاکید برضرورت اهتمام جدی بر سر وسامان دادن ورودی های شهرها تصریح کرد:معمولا وقتی مسافری وارد شهری می شود ورودی آن شهر موجب ایجاد ذهنیت مثبت یا منفی در فرد می شود.

وی با تاکیدبر اینکه ابهر دروازه ورود به استان زنجان است ادامه داد:باید تلاش کنیم دروازه ورودی استان از وضعیت مطلوبی برخوردار باشد.

این جلسه شامل مصوباتی بود که از مهمترین آنها می توان به برگزاری جلسه کیسیون ماده ۵ طی هفته آینده  وبازدید اعضا از محل مغایرت های طرح تفضیلی ، باز آفرینی تا ۵۰ میلیارد ریال ، ابلاغ مصوبه افزایش حسین آباد وشریف آباد به محدوده بازآفرینی ،پرداخت تخفیفات صدور پروانه  ، تعریض جاده ازناب  تا آرامستان جدید ابهر و تعریض وبهسازی ورودی شریف آباد از نوری تا شریف آباد وآسفالت ریزی محوطه حوزه علمیه و خیابان جلوی حوزه توسط اداره کل راه وشهر سازی در سال جاری اشاره کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ابهر

    منبع خبر

    شهرداری ابهر

    شهرداری ابهر یک شهرداری در شهر ابهر می باشد

      نظرات