نصب ۲۸ دستگاه کنتور هوشمند در چاههای محدوده شهرستان اردبیل

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل مدیر منابع آب شهرستان اردبیل اظهار داشت در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی در دشت ممنوعه اردبیل در ۱۰ ماهه سالجاری در چاههای ۱۳ روستای تابعه بخش مرکزی شامل شهرستان اردبیل واقع در دشت ممنوعه اردبیل ۲۸ دستگاه کنتور هوشمند نصب شده است.

مهندس ایوب ورقائی ادامه داد: با نصب تعداد بیست و هشت کنتور حجمی هوشمند از نوع اسپیناس و مغناطیسی ایفا صنعت، معادل ۷ / ۱ میلیون متر مکعب در سال در آبخوان ممنوعه دشت اردبیل صرفه جویی شده است.

مهندس ورقائی افزود: این اقدام با تلاش و پیگیری عوامل محترم نیروی انتظامی و همکاری بهره برداران و نیروهای گشت و بازرسی به نتیجه رسید است.

ورقائی با اشاره به زحمات تلاشگران عرصه حافظان آب اظهار کرد: از تمامی زحمتکشان و جهادگران آب  و اعضاء محترم شورای حفاظت از منابع آبی، مجاری و تاسیات آبی، در راستای تسهیل و رسیدن به اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی تقدیر و تشکر می گردد.
مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل در پایان اضافه کرد: با توجه به هماهنگی با بهره برداران چاههای کشاورزی در فروردین ماه سال آتی نیز  نسبت به نصب  ۸ دستگاه کنتور هوشمند بر سر چاه های مورد بهره برداری  اقدام لازم  صورت خواهد گرفت و تعداد آن به ۳۶ دستگاه  افزایش خواهد یافت.

دشت ممنوعه اردبیل با مساحت ۹۹۰ کیلومتر مربع، دارای ۶۰۵ میلیون متر مکعب کسری مخزن می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات