عجایب بازار مسکن تهران

عجایب بازار مسکن تهران

www.BanaNews.irدر تهران خرید آپارتمان با متری ۸۵۰ هزار تومان ممکن است

شواهد در بازار مسکن بیانگر این مساله است که در هر لحظه از بازار معاملات ملکی می‌توان منتظر گرانی‌، ارزانی‌، تخفیف‌های منصفانه برای قیمت فروش‌، رضایت خریداران برای پرداخت نرخ‌های گزاف و... بود‌.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ستون امروز نبض بازار برخی از فایل‌های فروش عرضه شده به بازار مسکن در هفته گذشته را که کمی ‌جای تامل دارد را مورد بررسی قرار داده که بدین شرح است:

اقساط ۳۸۰ تا ۶۶۰ هزار تومانی وام خرید مسکن

در مرکز تهران‌، منطقه ولیعصر محدوده مهدیه تهران تعدادی از واحدهای مسکونی ۴۰ تا ۷۰ متر مربعی نوساز و لوکس برای فروش آماده تحویل به خریداران است‌. نکته قابل توجه این فایل‌، برخورداری تمام واحدها از وام خرید ۱۵ تا ۳۵ میلیون تومانی است و مالک در ادامه اعلام کرده که اقساط بازپرداخت این وام‌ها به طور ماهیانه بین ۳۸۰ تا ۶۶۰ هزار تومان تعیین شده است‌.

۲۰ میلیون تومان وام از سوی خریدار

از طرف دیگر، عده‌ای از مالکان واحد خود را به دلیل عدم نقدینگی کافی با کمک وام خریداری می‌کنند و در زمان فروش واحد خود‌، این موضوع امتیازی برای خریدار و فروشنده محسوب می‌شود، اما در مقابل برخی از فروشنده‌ها در لحظه فروش واحد خود اعلام می‌کنند که خریدار می‌تواند بخشی از مبلغ خرید را با در نظر گرفتن وام به مالک پرداخت کند‌. برای مثال در محدوده خیابان نامجو مالکی واحد ۴۴ متری خود را به همراه پارکینگ و انباری با همین روش برای فروش پیشنهاد کرده است.

معاملات خاص با دستمزد یک هفتم

گاهی اوقات برخی از مشاوران املاک برای کاسبی بیشتر پیشنهادهای جالبی عنوان می‌کنند‌. بنگاهداری واقع در یکی از مناطق جنوبی تهران معاملات خاص( فروش – اجاره به همراه کد رهگیری) را با دستمزد یک هفتم تعرفه انجام می‌دهد و حتی این بنگاه سفارش تلفنی را به متقاضیان پیشنهاد کرده است‌.

نوساز متری ۸۵۰ هزار تومان

هنوز در برخی از مناطق تهران می‌توان به فایل‌های فروشی واحدهای مسکونی نوساز برخورد کرد که قیمت هر متر آن کمتر از یک میلیون تومان اعلام شده است‌. در محله زمزم تعدادی واحد ۵۳ و ۶۳ متر مربعی با قیمت متری ۸۵۰ هزار تومان به خریدار تحویل داده می‌شود البته این واحدها با توجه به قیمت پیشنهادی از پارکینگ هم بهره‌مند هستند‌.

پارکینگ مهمان

در حالی که این روزها پارکینگ برای اغلب خریداران و فروشنده‌ها به معضل تبدیل شده است عده‌ای با ایده‌های جالب سعی در فروش هرچه سریع تر واحد خود دارند‌.

در منطقه پونک واحدی ۵۳ متری‌، ۲ خواب‌، نوساز با کلیه امکانات متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده، البته مالک به این مساله اشاره کرده که این مجتمع از پارکینگ مهمان هم برخوردار است‌.

 

 

    نظرات