شرکت بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز مشهدی در مسابقات جوانان خوارزمی

شرکت بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز مشهدی در مسابقات جوانان خوارزمی

شرکت بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز مشهدی در مسابقات جوانان خوارزمی

بیش از ۲۰ هزار دانش‌آموز مشهدی در مسابقات جوانان خوارزمی حضور خواهند یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه دوم بهمن ماه مدارس ناحیه ۴ آموزش و پرورش مشهد میزبان تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموزی هستند که برای شرکت در مسابقات جوانان خوارزمی اعلام آمادگی کردند.
بر اساس این گزارش، مسابقات جوانان خوارزمی به همت فرهنگسرای شهر زیبا و ایمن، اداره آموزش فرهنگ شهروندی شهرداری مشهد و با مشارکت ناحیه ۴ آموزش و پرورش در تمامی پایه های ۷، ۸ و ۹ تعداد ۸۵ مدرسه دولتی و غیردولتی برگزار خواهد شد.
تاکنون شهرداری مشهد در برگزاری مسابقات جوانان خوارزمی مشارکت نداشته و امسال برای اولین بار است که با هدف ترویج فرهنگ شهروندی، انتقال پیام‌های فرهنگ شهروندی، آشناسازی دانش‌آموزان با این مفاهیم و نهادینه کردن این آموزه‌ها در سنین خاصی آموزشی در بین دانش‌آموزان در برگزاری این مسابقات همکاری داشته است.
بر این اساس، این سری از مسابقات شامل بخش‌های متعددی از جمله احساس واژه‌ها، نمایش فیلم، پخش تصاویر و ... است که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این سری از مسابقات فیلم‌هایی با محتوای آموزش فرهنگ شهروندی در ۸۵ مدرسه دولتی و غیردولتی به نمایش در خواهد آمد؛ همچنین در بخش پخش تصاویر مرتبط با فرهنگ شهروندی نیز تعدادی از مدارس مشارکت می‌کنند.
گفتنی است پس از داوری افراد منتخب در سطح مدارس و در سطح ناحیه ۴ آموزش و پرورش، در نهایت تعداد ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان برگزیده مسابقات جوانان خوارزمی به شهرداری مشهد معرفی می‌شوند و مراسم تقدیر از برگزیدگان این مسابقات اواخر بهمن ماه در فرهنگسراهای شهر زبیا و ایمن برگزار خواهد شد.
نجمه کیشی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات