افتتاح پنجمین سوگواره نگین شکسته در مشهد

افتتاح پنجمین سوگواره نگین شکسته در مشهد

افتتاح پنجمین سوگواره نگین شکسته در مشهد

با حضور رییس شورای اسلامی شهر، شهردار و جمعی از مسئولان کشوری و استانی پنجمین سوگواره نگین شکسته در مشهد افتتاح شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مراسم افتتاحیه پنجمین سوگواره نگین شکسته به ‌منظور بزرگداشت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) امشب با حضور شهردار مشهد، رییس شورای شهر مشهد، رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر و جمعی از نخبگان و فعالان فرهنگی شهر مشهد برگزار شد.
هدف از برگزاری این سوگواره و نمایشگاه موضوعی، آشنایی اقشار مختلف مردم باشخصیت والای حضرت زهرا(س) با استفاده از قالب‌های هنری شامل بازسازی اماکن و رویدادهای مذهبی صدر اسلام است.
آیت‌الله سید جعفر سیدان از مدعوین این سوگواره در سخنرانی خود در این مراسم با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاهی یکی از کارهایی است که می‌تواند به‌عنوان عرض ارادت به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) انجام شود، گفت: معمولا توصیف و تبیین شخصیت‌های بزرگ با بررسی دوران ولادت، خانواده، اصل و نسب و آثار علمی و اخلاقی افراد بررسی می‌شود اما در خصوص شخصیت‌های الهی این مسیر جوابگو نیست.
این استاد برجسته حوزه علمیه مشهد افزود: این شخصیت‌ها باید خودشان موقعیت خود را تبیین کنند و با روند معمول بررسی شخصیت نمی‌توان آن‌ها را بررسی کرد.
احمد مسجد جامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران هم در این مراسم بیان کرد: عشق و علاقه ایرانیان به اهل‌بیت (ع) در طول تاریخ اسلام همیشه وجود داشته و هر زمان نسبت به قبل بیشتر شده است و می‌توان این عشق و علاقه را در اشعار رودکی پدر شعر ایران نیز دید.
نمایشگاه «نگین شکسته» اقدامی ویژه و ارزشمند است
رییس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این مراسم گفت: سوگواره و نمایشگاه موضوعی «نگین» شکسته اقدامی ارزشمند و ویژه برای حضرت زهرا (س) است.
محمدرضا حیدری اظهار کرد: من سال گذشته نیز در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حضور پیدا کردم اما نمایشگاه امسال با سال گذشته متفاوت و ویژه‌تر است.
وی افزود: علاقه‌مندان و ارادتمندان به حضرت فاطمه زهرا (س) کار ویژه‌ای انجام دادند و من از همه شهروندان دعوت می‌کنم که این فرصت را غنیمت شمرده و در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
رییس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: روایتگری این نمایشگاه بسیار تاثیرگذار و ارزشمند است و یک جلوه‌ای از ابعاد مختلف مراحل زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) را به نمایش گذاشته است.
حیدری تصریح کرد: ویژگی این نمایشگاه این است مراحل زندگی این حضرت به‌صورت ملموس و عینی به نمایش گذاشته‌ شده و شهروندان می‌توانند ارتباط خوبی با آن برقرار کنند.
گفتنی است بازدید از این نمایشگاه تا ۲۰ بهمن همه ‌روزه از ساعت ۱۷ تا ۲۲ برای همه شهروندان آزاد است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات