در بحث CDS به دنبال طرح راه حل ها و اولویت بندی آنها هستیم

در بحث CDS به دنبال طرح راه حل ها و اولویت بندی آنها هستیم

تشریح طرح سیاستگذاری توسعه شهر (CDS)

به گزارش تیم رسانه ای اخبار مدیریت شهری تاکستان، مهندس آرش طاهریان مشاور جوان شهردار به تشریح طرح CDS و چگونگی پیاده سازی آن در شهر تاکستان پرداخت.

طاهریان گفت: شهرداری تاکستان در راستای اجرای طرح سیاست گذاری توسعه شهر (CDS) قراردادی را با معاونت پژوهشی دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) قزوین منعقد نموده است که این طرح شامل تهیه سند چشم اندازساز ۲۰ ساله برای شهر تاکستان است.

مشاور شهردار افزود: سندچشم انداز در همه ابعاد از جمله اقتصادی، فرهنگی، محیط زیست، اجتماعی،گردشگری،حمل ونقل و شهرسازی و ... حائز اهمیت و قابل اثرگذاری است. سندچشم اندازساز تاکستان  یک برنامه بلند مدت ۲۰ ساله است که از ۴ برنامه ی ۵ ساله ی مُدوّن تشکیل گردیده و هر برنامه ی ۵ ساله نیز با توجه به شرایط اقتصادی و گرایش و نیاز مردم امکان و قابلیت به روزرسانی دارد.

وی ادامه داد: جهت تدوین سند،  سه کارگروه با عناوین ۱. کارگروه اجتماعی-فرهنگی، ۲. کارگروه اقتصادی و مالی ۳. کارگروه کالبدی، فنی، عمرانی و شهرسازی متشکل از متخصصان علوم شهری، افراد ذی نفع و ذی نفوذ، افراد تصمیم گیر و تصمیم ساز، کارشناسان، مدیران و مسئولان و همه شهروندانی که که سابقه کارهای پژوهشی در زمینه های مختلف مورد نظر داشته اند، تشکیل می گردد.

مهندس طاهریان تاکید نمود: هر کدام از این کارگروه ها حداقل ۱۲ نفر عضو دارد. وهمچنین برخی از اساتید که در این زمینه تجاربی دارند به جلسات تخصصی کارگروه ها دعوت می شوند و در این جلسات حضور خواهند داشت.

وی اضافه کرد: برایند تلاش  کارگروه ها و توجه به اسناد بالادستی از جمله سند چشم انداز کشور و سند چشم انداز استان، مسیر توسعه شهر مشخص خواهد شد و سناریوهایی مطرح خواهد شد. بعبارتی مسیر توسعه شهر  برای ۲۰ سال آینده مشخص می شود.

طاهریان یادآورد شد: در این سند بعد از چشم اندازسازی، اهدف تعیین می شود سپس راهبردهای رسیدن به هدف و سیاستگذاری برای رسیدن به راهبردها مشخص می گردد.

مشاور شهردار ادامه داد: اولین نشست تدوین سیاست گذاری توسعه شهر، در بهمن ماه برگزار می گردد که پس از برگزاری این نشست نتایج و جزئیات آن اطلاع رسانی خواهد شد.

طاهریان بیان کرد: در بحث CDS به دنبال طرح راه حل ها  و اولویت بندی راه حل ها هستیم.

وی تاکید کرد: اراضی‌ کشاورزی،شهرک‌های‌ صنعتی، آزادراه، راه آهن، دانشگاه‌ها، هویت شهر تاکستان، حوزه نفوذ شهر، زبان تاتی و... قابلیتهای این شهر هستند که درفرایند تدوین سند چشم انداز از اهمیت بالایی برخوردارند.

مشاور شهردار در پایان سخنان خود ضمن ابراز امیدواری به نتیجه بخش بودن اجرای این طرح در شهر تاکستان که موجب توسعه پایدار شهری تاکستان می‌گردد گفت: از همه متخصصین محترم خواهشمندیم که در صورت داشتن طرح و برنامه و توانایی در زمینه های مختلف جهت حضور و عضویت در کارگروه های مذکور،رزومه کاری خود را با ذکر توانایی هایشان به آدرس ایمیل:   Takestan.municipality@gmail.com   ارسال نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تاکستان

  منبع خبر

  شهرداری تاکستان

  شهرداری تاکستان

  شهرداری تاکستان یک شهرداری در شهر تاکستان می باشد

   نظرات