میزان بارش در آذربایجان‌غربی ۱۲۸ درصد افزایش یافت/ افزایش ۳۲...

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در این استان ۱۲۷.۸ درصد نسبت به سال آبی گذشته رشد داشته است، گفت: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به میزان ۲۱۳.۷ میلی‌متر بارندگی در آذربایجان‌غربی اتفاق افتاده که در سال آبی گذشته این رقم در مدت مشابه ۹۳.۸ میلی‌متر گزارش شده بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی کیومرث دانشجو با بیان اینکه میزان بارندگی مدت زمان مشابه سال آبی سطح استان در دراز مدت ۱۳۰.۶ میلی‌متر بوده است، اضافه کرد: میزان بارندگی‌های سال آبی جاری ۶۳.۷ درصد رشد را نسبت به مدت مشابه درازمدت نشان می‌دهد .

وی با بیان اینکه سه حوضه آبریز ارس، دریاچه ارومیه و زاب در آذربایجان‌غربی قرار گرفته‌اند، افزود: بیشترین بارش‌ها در حوضه‌های آبریز زاب با ۴۹۴.۲ میلی‌متر و دریاچه ارومیه با ۲۱۵.۳ میلی‌متر بوده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی همچنین با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه، اظهار کرد: میزان بارندگی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در سال آبی جاری ۲۱۵.۳ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و درازمدت به ترتیب رشد قابل توجه ۱۵۲ و ۵۵ درصدی را نشان می‌دهد و تراز دریاچه ارومیه در حال حاضر با افزایش ۳۲ سانتیمتری نسبت به روزهای مشابه سال گذشته و افزایش ۳۵ سانتیمتری نسبت به اول مهرماه امسال به میزان ۱۲۷۰.۶۲ متر رسیده است .

دانشجو وسعت دریاچه ارومیه در حال حاضر را به صورت تقریبی ۲ هزار و ۱۳۹ کیلومترمربع عنوان و تصریح کرد: حجم آب موجود در دریاچه هم اکنون ۱.۷۳ میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به روزهای مشابه در سال گذشته ۶۳۰ میلیون مترمکعب و نسبت به اول مهرماه امسال ۶۸۰ میلیون مترمکعب افزایش داشته است .

وی افزایش ۵۲.۵ درصدی ذخایر سدهای آذربایجان‌غربی را از دیگر نتایج مثبت بارندگی‌های اخیر در استان ذکر کرد و گفت: در حال حاضر با افزایش ۳۸۴.۵ میلیون مترمکعبی ذخایر ۱۳ سد مخزنی استان طی سال آبی جاری، ذخیره آب این سدها در مجموع یک میلیارد و ۱۱۷.۵ میلیون متر مکعب بوده که بیشترین ذخیره سازی در سدهای بوکان با ۴۲۲ میلیون مترمکعب، شهرچای با ۱۱۱ میلیون مترکعب و آغ چای با ۲۰۱ میلیون مترمکعب اتفاق افتاده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی

    شركت آب منطقه‌ای آذربايجان غربی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات