۳۹۰هزار هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی خوزستان بیمه شد

۳۹۰هزار هکتار زیر کشت محصولات کشاورزی خوزستان بیمه شد

محمد آلاله در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گندم ، جو ، چغندر قند و کلزا حدود ۹۰درصد حجم بیمه محصولات کشاورزی در خوزستان به خود اختصاص داده اند.
وی گفت: بیمه محصولات کشاورزی استان در مقایسه با سطح پیش بینی که بالغ بر ۸۰۰هزار هکتار بوده است حدود ۵۰درصد کاهش نشان می دهد.
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان ، بارندگی های مناسب و تاخیر در پرداخت مطالبات (بیمه خسارت) را از دلایل کم رغبتی کشاورزان استان برای بیمه محصولات کشاورزی عنوان کرد و افزود: بیمه محصولات کشاورزی که ۵۴درصد حق بیمه آن را دولت پرداخت می کند به منزله حمایت از کشاورزان در برابر حوادثی است که همواره در کمین کشاورزی است و نباید از آن غافل بود.
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان وی با بیان اینکه امنیت بخش کشاورزی استان با بیمه گره خورده است افزود: چنانچه کل ۱.۲میلیون هکتار زمین های دیم و آبی استان زیرپوشش قرار گیرد بخش کشاورزی استان پویا و کاملا' اقتصادی خواهد شد و مسیر توسعه آن و سرمایه گذاری بیشتر در این بخش هموارتر می شود.

** تقاضای کشاورزان برای تمدید فرصت بیمه
آلاله گفت: تعداد زیادی از کشاورزان مناطق شمالی خوزستان و شادگان به دنبال سیلاب هفته گذشته که منجر به آسیب رسیدن به زمین های همجوار رودخانه دز و کارون شده خواستار تمدید زمان بیمه محصولات کشاورزی خود شده اند.
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان در ادامه با بیان اینکه ۳۰دی آخرین فرصت برای بیمه کشاورزی بوده است افزود: هم اکنون در حال پیگیری برای تمدید ۱۰روزه زمان بیمه محصولات کشاورزی استان هستیم تا زمین های کشاورزی که در معرض سیلاب اخیر قرار گرفته اند زیرپوشش بیمه قرار گیرند.
وی گفت: بارها از طریق رسانه ها از کشاورزان استان خواسته شده بود محصولات خود را در برابر حوادث طبیعی(سیل ، تگرگ ، خشکسالی وآفات) بیمه کنند ولی نسبت به این مساله بی توجه کردند افزود: احتمال تمدید فرصت بیمه بسیار ضعیف بوده زیرا سامانه بیمه بانک کشاورزی بسته شده است.

لینک اصل خبر در سایت شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    منبع خبر

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان

    شركت بهره برداری از شبكه آبیاری و زهكشی دز-شمال خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات