گزارش جلسات هفتم الی یازدهم هیات مدیره دوره چهارم سازمان

گزارش جلسات هفتم الی یازدهم هیات مدیره دوره چهارم سازمان

هفتمین جلسه هیات مدیره سازمان روز یکشنبه  ۱۱ آذر ماه ۹۷ در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.

در این نشست گزارش حسابرسی در خصوص صورتهای مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶،  قرائت شد و پس از بحث و بررسی مقرر شد، جهت نهایی شدن، این گزارش به امضای هیات مدیره برسد.
موضوع تعیین نرخ حق الزحمه تهیه و صدور شناسنامه فنی و ملکی در سال ۹۷ _ تا ابلاغ از سوی وزارت راه و شهرسازی _  در این جلسه مطرح و هیات مدیره مقرر کرد مبالغی بر اساس جدول پیشنهادی به صورت علی الحساب اخذ شود. هیات مدیره همچنین اختیار تعیین زمان شروع و مرز متراژ و ضریب کاهنده در شهرهای اقماری را به هیات رییسه سازمان واگذارکرد.سپس هیات مدیره به بررسی نرخ خدمات و حق ورودیه اعضا و حق عضویت سالانه و حق الزحمه و پاداش ارکان سازمان برای سال ۹۸ جهت پیشنهاد به مجمع عمومی عادی سالانه پرداخت و در هر بخش با توجه به جداول پیشنهادی، پس از تبادل نظر ، بهای هر یک از خدمات، حق ورودیه و حق عضویت پیشنهادی اعضای حقیقی و حقوقی و حق الزحمه ارکان سازمان، جهت ارایه به مجمع، به تفکیک به تصویب رسید.

تعیین روزنامه رسمی سازمان برای سال ۹۸ دیگر دستور این جلسه بود که پیشنهاد گردید روزنامه کثیرالانتشار پیام سپیدار جهت انتشار آگهی مجامع مورد بهره برداری قرار گیرد.در ادامه دیگر پیشنهادات هیات مدیره به مجمع عمومی سازمان در خصوص منابع درآمدی سازمان از جمله حق الزحمه خدمات نقشه برداری ، ترافیک و شهرسازی جهت ثبت و ارایه خدمات فنی و مشاوره، ۵ درصد آخرین تعرفه ابلاغی از ارایه دهنده خدمات در خصوص خدمات مهندسی ارجاعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در ادامه جهت ارایه به مجمع به تصویب رسید.

تعیین شهریه دوره های آموزشی سازمان آخرین دستور این جلسه بود که هیات مدیره با تعیین بازه قیمتی و پیشنهاد آن به مجمع، پشنهاد کرد تا اختیار تعیین مبلغ شهریه قطعی دوره های آموزشی و مبلغ شهریه دوره های خاص از سوی مجمع  به هیات مدیره تفویض گردد.


هشتمین جلسه هیات مدیره روز روز یکشنبه ۱۸ آذر ماه ۹۷ برگزار شد .

در این جلسه در ابتدا موضوع جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان مرکزی سازمان از جمله طراحی مجدد ورودی های سازمان مورد بحث قرار گرفت و در این خصوص، مهندس پرویز سیروسی  از طرف هیات مدیره مامور طراحی ورودی سازمان شد.سپس هیات مدیره بعد از بحث و تبادل نظر و دریافت نظر کارشناسان، در خصوص تثبیت تعرفه مهندسی جهت ساختار عقد قرارداد و موضوع اصلاح تعرفه خدمات گاز مقرر کرد، این دو مساله در کارگروه های مربوطه بررسی و نتیجه اقدامات برای مدت دوهفته به جلسه هیات مدیره ارایه گردد.


نهمین جلسه هیات مدیره دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۹۷ در  محل دفتر نمایندگی سازمان در شهر فردیس برگزار شد.

هیات مدیره در این جلسه به بررسی شرایط ارایه خدمات مهندسی در شهرستان فردیس و ارتباط سازمان با مجموعه مدیریت شهری و شهرداری های فردیس و مشکین دشت پرداختند.در ادامه جلسه موضوع تعیین تکلیف چکهای برگشتی سازمان در دستور قرار گرفت که پس از بررسی موارد چک های برگشتی و تبادل نظر با کارشناسان، هیات مدیره به خزانه داری سازمان اختیار داد در خصوص تعیین تکلیف چکهای برگشتی سازمان با همکاری اداره حقوقی اقدام و نتیجه را به هیات مدیره ارایه دهد .

- اصلاح تعرفه خدمات واحد گاز که در جلسه گذشته به کارگروه سه نفره محول شده بود مجددا مطرح شد و مقرر گردید آقای مهندس هژیر یوسفی پیشنهاد مربوطه را  با جزییات و مستندات لازم جهت تصویب به هیات مدیره ارایه نماید .

در این جلسه با توجه به مشکلات منابع درآمدی سازمان در خصوص تعدیل نیروهای مازاد سازمان بحث و تبادل نظر شد و هیات مدیره اختیار عزل ، نصب وجابه جایی و استخدام پرسنل را به هیات رییسه و خزانه داری محول کرد. در این راستا هیات مدیره مصوب کرد به منظور انجام تغییرات لازم سازمان روز شنبه اول دی ۹۷ تعطیل اعلام شود.


روز یکشنبه نهم دی ماه ۹۷ دهمین جلسه رسمی هیات مدیره دوره چهارم، در محل سالن جلسات سازمان برگزار شد.

در این جلسه هیات مدیره در ابتدا به بررسی نامه های وارده پرداخت که در هر مورد بر اساس قوانین و مقررات موجود تصمیمات مقتضی گرفته شد.هیات مدیره سازمان با توجه به فرارسیدن ایام پایانی سال در خصوص تعیین تکلیف چاپ سررسید سال ۹۸ سازمان و نحوه برگزاری جشن روز بزرگداشت مقام مهندس بحث و تبادل نظر پرداختند و مقرر شد سقف هزینه های مجاز مربوط به هر یک از این موارد (۸۰میلیون تومان برای ۸۰۰۰ جلد سررسید _ ۶۰ میلیون تومان برای جشن مهندسی) ، به کمیته مربوطه اعلام شود.در پایان نیز هیات مدیره با توجه به لزوم تصویب اصلاحیه تعرفه خدمات گاز در مراجع قانونی مربوطه، به آقای مهندس هژیر یوسفی اختیار داد نسبت به ارایه تعرفه برای طرح در هیات سه نفره گاز و چهارنفره اقدام کند.


یازدهمین جلسه هیات مدیره سازمان روز یکشنبه ۱۸ دی ماه در محل سالن جلسات هیات مدیره برگزار شد.

در این جلسه هیات مدیره در ادامه مراحل تحقق سازمان الکترونیک و با توجه به تفاهم نامه سازمان با شهرداری کرج ، کلیات مراحل اجرا و گردش کار غیرحضوری دفتر فنی سازمان نظام مهندسی استان البرز و شهرداری کرج را در دستور کار قرار داد که بعد از بحث و بررسی مورد تصویب قرار گرفت.تعیین اعضای کمیته برنامه ریزی راهبردی، کمیته پیگیری تعیین تکلیف سند ساختمان مرکزی و کمیته پیگیری مطالبات از نظام مهندسی ساختمان استان تهران دیگر دستور جلسه بود .

همچنین هیات مدیره سازمان در این جلسه در راستای تکریم ارباب رجوع و با توجه به اهمیت موضوع  بررسی دقیق نظرات و انتقادات مراجعان سازمان، مدیر روابط عمومی،  مدیر اجرایی و هیات رییسه سازمان را به عنوان اعضای کمیته رسیدگی به شکایات و پیشنهادات تعیین کردند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات