احداث خط جدید اتوبوسهای تندرو در بزرگراه اشرفی اصفهانی

احداث خط جدید اتوبوسهای تندرو در بزرگراه اشرفی اصفهانی

www.BanaNews.irمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احداث خط ۱۰ اتوبوسهای تندور در مسیر بزرگراه اشرفی اصفهانی و ادامه مسیر خط ۴ این سامانه از میدان جمهوری اسلامی تا ترمینال جنوب خبر داد و گفت: شهروندان امسال شاهد بهره برداری از مسیرهای جدید اتوبوسهای تندرو در تهران خواهند بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جعفر تشکری هاشمی در مورد مسیر و ویژگیهای خطوط جدید اتوبوسهای BRT گفت: خط ۴ اتوبوسهای تندرو که از پارک وی آغاز شده و پس از عبور از بزرگراه چمران به میدان جمهوری رسیده است ، مسیر خود را به سمت جنوب دامه خواهد داد و با عبور از میدان ۹ دی، پل جوادیه، دشت آزادگان، میدان بهمن و بزرگراه بعثت در نهایت به ترمینال جنوب خواهد رسید.

وی همچنین در مورد خط جدید BRT در مسیر بزرگراه اشرفی اصفهانی گفت: خط ۱۰ سامانه اتوبوس های تندرو نیز از مقابل دانشکده علوم تحقیقات دانشگاه آزاد در سیمون بولیوار آغاز می شود و با عبور از میدان پونک ومیدان صادقیه تا میدان آزادی ادامه مسیر خواهد داد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: طول این خط حدود ۵/۱۰ کیلومتر است و مجموعا در این مسیر ۱۵ ایستگاه برای توقف اتوبوس ها احداث می شود.

وی تصریح کرد: به دلیل اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شیخ فضل الله نوری با بزرگراه محمد علی جناح از میدان صادقیه تا میدان آزادی در حال حاضر برای جداسازی مسیر تردد اتوبوسها محدودیتهایی وجود دارد، به همین دلیل تا پایان عملیات عمرانی این پروژه، اتوبوسها از میدان صادقیه تا میدان آزادی با بار ترافیک ادامه مسیر می دهند اما پس از اتمام پروژه این بخش از مسیر تردد اتوبوسها هم جداسازی می شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اکنون مسئله اصلی برای توسعه خطوط اتوبوسهای تندرو، تامین اتوبوسهای دوکابین با کیفیت است گفت: خوشبختانه قرار داد خرید ۷۰۰ اتوبوس دوکابین با ۱۰۰ درصد پول شهرداری منعقد شده است که سری اول این اتوبوسها یعنی ۲۵ دستگاه اتوبوس وارد تهران شده و به زودی در خطوط به کارگیری خواهند شد.

تشکری هاشمی خاطر نشان کرد: یک خط در شبکه خطوط اتوبوسهای BRT در دست مطالعه قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال زمینه آغاز عملیات اجرایی احداث این خط نیز فراهم شود.

 

 

    نظرات