نیازمند برنامه ریزی سه سطحی در بخش توزیع برق هستیم  /۱

نیازمند برنامه ریزی سه سطحی در بخش توزیع برق هستیم /۱

به گزارش پایگاه  خبری توانیر،  دکتر محمودرضا حقی فام امروز در افتتاحیه هفتمین کنفرانس منطقه ای سیرد با اشاره به اینکه علیرغم کمبود نقدینگی در کشور وضعیت شبکه توزیع مناسب است، به طوری که در طی سال های گذشته اقدامات مناسبی برای کاهش تلفات شبکه توزیع برق انجام شده و این عدد در حال حاضر در کشور به ۱۰ درصد رسیده است.
حقی فام افزود: در صنعت توزیع برق وارد عرصه ای شدیم که با نگاه سنتی نمی توانیم حرکت کنیم بنابراین باید در راستای ایجاد تحول در صنعت توزیع برق گام های ارزشمندی برداشته شود، تا بتوان تحول اساسی در صنعت،برق ایجاد کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ادامه داد: انعطاف پذیری در تامین برق و برقراری ارتباط دوسویه با بهره برداران، امنیت سایبری، تغییرات اقلیمی وسیع در کشور، کاهش آلاینده های زیست محیطی از جمله نیازمندی ها و مشخصات شبکه برق است. پس با این نیازمندی ها می توان یک شاخص و زبان و گفتمان مشترک ایجاد کرد.

حقی فام خاطرنشان کرد: وظیفه دوجانبه صنعت برق و دانشگاه باید در کنار موارد مورد اشاره تبدیل به زبان مشترک شود تا بتوانیم مسیر را برای توسعه صنعت برق هموار کنیم.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اضافه کرد: صنعت توزیع برق نیازمند برنامه ریزی سه سطحی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت است، خاطرنشان کرد: در دنیا مباحث بسیار پیچیده ای در صنعت توزیع برق مطرح است و سیر تحول صنعت برق نشان می دهد که دیدگاه صنعت توزیع برق به سمت ارتباط با دانشگاه ها تغییر پیدا کرده است. در حالی که در گذشته این دیدگاه برعکس بود.

حقی فام گفت: در بخش توزیع برق اطلاعات و داده های زیادی ایجاد شده است اما سوال این است که چقدر توانسته ایم این داده ها را به دانش تبدیل کنیم.
وی با بیان اینکه باید بدانیم نیازهای صنعت توزیع برق چیست و چه ابزاری برای رسیدن به این نیازها در اختیار داریم، گفت: ما معتقدیم این ابزارها باید بین المللی و بومی باشد. چرا که ایران شرایط خاص جغرافیای و فرهنگی دارد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: ایران نیاز دارد که برنامه و اهداف کوتاه مدت، بلندمدت و میان مدت صنعت توزیع برق را استحصال کند. به طوری که در دنیا در خصوص ریز شبکه ها یا اینترنت اشیا و یا پایداری شبکه  تجربیات بسیاری ایجاد شده است که ایران باید از تحربیات آنها استفاده کند.


/// خبر تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد///

لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات