بهره‌برداری از آزادراه سیرجان - بندرعباس در سال ۹۱

بهره‌برداری از آزادراه سیرجان - بندرعباس در سال ۹۱

www.BanaNews.irمعاون وزیر راه و ترابری با بیان اینکه آزادراه سیرجان - بندرعباس تا سال ۹۱ به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: با افتتاح این تونل تنگه زاغ که باعث تصادفات بسیار می‌شود از بین می‌رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس احمد صادقی- مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به افتتاح تونل تنگه زاغ، اظهار کرد: محور بندر‌عباس - سیرجان که در کریدور شمال- جنوب واقع شده از شریان‌های حیاتی کشور است که کشور‌های حوزه‌ی خلیج‌فارس و اقیانوس هند را به کشور‌های آسیای میانه متصل می‌کند.

وی در ادامه با بیان این‌که سالانه در این محور بیش از ۴۰ میلیون تن بار جابه‌جا می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود ۶۰ درصد از ترانزیت کالا از طریق این محور انجام می‌شود.

صادقی گفت: تا قبل از دولت نهم (سال ۱۳۸۴) این محور مشخصات پایینی داشته و عرض آن ۹ متر بود به‌ ویژه در تنگه زاغ که دارای شیب بسیار زیاد و منطقه شبه کوهستانی بود، شاهد تصادفات زیاد منجر به خسارت‌ مالی و جانی فراوان بودیم.

صادقی تصریح کرد: خوشبختانه با سفر اول رییس‌جمهوری و اعضای هیات دولت به استان هرمزگان این پروژه مصوب و از سال ۸۵ عملیات اجرایی آن آغاز شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۰ کیلومتر از این محور به بهره‌برداری رسیده است، گفت: کل طول این محور ۳۰۰ کیلومتر است که ۱۸۰ کیلومتر آن در گذشته به بهره‌برداری رسید و روز گذشته نیز شاهد افتتاح یک قطعه ۲۷ کیلومتری بودیم که تنگه زاغ با این تونل حذف و به میزان قابل توجهی از خسارات مالی و جانی کاسته می‌شود.

به گفته او ۲۱۷ میلیارد تومان برای احداث این قطعه هزینه شده است.

 

 

    نظرات