لایروبی و آزادسازی بخشی از مسیر رودخانه پریکدان شهرستان بویراحمد

در راستای حفاظت و صیانت از منابع آبی، اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، با هماهنگی های لازم با مقامات قضایی و انتظامی، نسبت به لایروبی و آزادسازی بخشی از مسیر رودخانه پریکدان این شهرستان، اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد، اسلام یاریجو، رییس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، با بیان این خبر، گفت: متاسفانه بستر و حریم بخشی از مسیر رودخانه پریکدان که جزء سرشاخه های رودخانه بشار یاسوج می باشد و از روستاهای زیادی همچون سراّبتاوه، موردرازها، نره گاه، چنارستان و ... می گذرد، مورد تصرف افراد حقیقی  و سودجو قرار گرفته که علی رغم پیشگیری، صدور و ابلاغ اخطاریه به افراد متخلف، همچنان آنان به تصرفات خود ادامه داده و به این اخطاریه ها تمکین نکردند که بر اساس وظایف محوله و جهت حفاظت و صیانت از منابع آبی، اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، با اخذ دستور قضایی و با همکاری نیروی خدوم انتظامی، نسبت به آزادسازی و همچنین لایروبی بخشی از مسیر این رودخانه که شرایط خاص تری داشت، اقدام نموده و این امر همچنان ادامه دار می باشد.
وی، اظهار داشت: مطمئنا در ادامه فعالیت ها و برنامه های این اداره، از اولویت های اصلی، ادامه این روند در تمامی مسیر رودخانه پریکدان خواهد بود و هرکجا که تخلف و دست درازی به بستر و حریم رودخانه انجام گرفته باشد، اعمال قانون خواهد شد.
رییس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد، گفت: در چند مرحله ای که طی روزهای اخیر در مسیر این رودخانه نسبت به لایروبی و آزادسازی آن اقدام شده، تاکنون بیش از ۴.۸ هکتار از اراضی بستر رودخانه، آزاد سازی شده و حدود یک کیلومتر از آن نیز لایروبی صورت گرفته است.
اسلام یاریجو، با اشاره به شرایط خاصی که منابع آبی دارند و همچنین تکالیفی که قانونگذار برای این اداره مشخص نموده، اظهار داشت: وظیفه ذاتی ما این است که نسبت به حفاظت و صیانت از منابع آبی و در واقع مدیریت آنها، اقدامات عاجل، پایدار و اثرگذار داشته باشیم و بر همین اساس، رفع تصرف و لایروبی رودخانه ها یکی از ضروریات است که رودخانه پریکدان نیز از اولویت های کاری است که امیدوریم تا پایان سال و با تامین منابع مالی لازم، بخش اصلی کار انجام گیرد.
وی همچنین بر همکاری و همراهی کشاورزان، باغداران و ساکنین اطراف رودخانه ها جهت حفاظت و در عین حال مدیریت صحیح بر منابع آبی تاکید کرد و گفت: امیدواریم که با رشد سطح آگاهی جمعی و همچنین انجام تعاملات بیشتر میان دستگاههای مرتبط با بخش آب و بهره بردارن از منابع آبی، بتوانیم خطرات و چالش های پیش رو را رفع کرده و حفاظت و صیانت از منابع آبی، یک فرهنگ درونی و همگانی شود و دیگر شاهد رخ دادن تخلف در بستر و حریم رودخانه ها و دیگر منابع آبی، نباشیم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات