پروژه آبرسانی روستایی شهدای فخر آباد بجستان به بهره‌برداری رسید

پروژه آبرسانی روستایی شهدای فخر آباد بجستان به بهره‌برداری رسید

همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در مراسمی با حضور وزیر نیرو پروژه آبرسانی روستایی شهدای فخر آباد بجستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی، همزمان با با دهه مبارک فجر و با حضور وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی، پروژه آبرسانی روستای فخر آباد بجستان با جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر، افتتاح و وارد مدار بهره برداری شد.

جهت بهره برداری از این پروژه بیش از ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه هزینه گردیده است.

در این مراسم ابتدا وزیر محترم نیرو و هیئت همراه با حضور بر مزار شهدای فخر آباد به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود.

و در ادامه با حضور وزیر نیرو در منزل شهید صلاحی، پروژه آبرسانی این روستا به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو گفت: ما مسئولین و مردم باید قدردان این نظام و انقلاب باشیم و در خدمت به مردم بر یکدیگر پیشی بگیریم.

رضا اردکانیان بیان کرد: قبل از انقلاب فقط ۱۲ درصد از روستاهای کشور از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار بودند ولی در در حال حاضر بیش از ۷۸ درصد از روستاهای کشور از این نعمت الهی بهره مند هستند.

اردکانیان با اشاره به پدیده خشکسالی در چند سال اخیر بر لزوم اصلاح الگوی مصرف و مدیریت مصرف بهینه آب تاکید کرد و گفت: صرفه جویی در مصرف آب نیازمند اتخاذ راهکار درست، اصولی و فرهنگ سازی مناسب است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز بیان کرد: با توجه به کیفیت پایین آبی منطقه بجستان، تا کنون ۲۵ دستگاه آب شیرین کن در این شهرستان نصب شده است.

مدیرعامل آبفار خراسان رضوی با ارائه گزارشی از وضعیت آب شرب روستاهای استان به اعتبارات صندوق توسعه ملی اشاره نمود و گفت: در دولت تدبیر و امید با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه شاهد ۳۵ درصد افزایش در برخی از شاخص ها بودیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی یک شرکت در شهر مشهد می باشد

   نظرات