معاون رئیس جمهوری در بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری سنندج: آمده ام مشکلات را از نزدیک بررسی کنم

معاون رئیس جمهوری در بازدید از پروژه های بازآفرینی شهری سنندج: آمده ام مشکلات را از نزدیک بررسی کنم

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی کردستان به نقل از ایرنا، حسینعلی امیری روز پنجشنبه در بازدید از ناحیه منفصل شهری «نایسر» در سنندج اظهار داشت: باید هر چه زودتر تکلیف اسناد اراضی و املاک این ناحیه و صدور سند برای آنها اقدام شود زیرا نبود این اسناد مشکلات حقوقی و اجتماعی زیادی بدنبال دارد.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری خطاب به مسئولان اجرایی استان کردستان گفت: نباید تمام توان و انرژی خود را صرف بازسازی و عمران نواحی منفصل شهری کرد بلکه اصل و اساس هر کار و اقدامی را مسائل حقوقی تشکیل داده و باید به این بخش توجه ویژه ای داشته باشید.
وی با بیان اینکه کارهای اساسی عمرانی خوبی در نایسر سنندج در دست اجراست هر چند نیازهای مردم زیاد است، افزود: استانداری کردستان در ۲ سال گذشته برنامه‌های خوبی در این ناحیه اجرا و عملیاتی کرده است.
امیری ادامه داد: مردم به عنوان ساکنان این منطقه باید خود نیز در بازسازی و بهسازی محل زندگی خود مشارکت کنند تا کارها زودتر و بهتر به نتیجه برسد.
وی همچنین یادآور شد که خدمات دولت در نواحی منفصل شهری سنندج از جمله نایسر در حوزه‌ های درمان، آموزش، ورزش، فضای سبز و بهسازی معابر متمرکز است.
سرپرست اداره کل راه وشهرسازی کردستان هم در این بازدید با اشاره به اینکه نایسر حدود ۷۵ هزار نفر جمعیت دارد، افزود: از دو سال پیش اجرای پنج طرح شاخص و ویژه در این ناحیه آغاز شده است که یکی از این پروژه ها مجتمع فرهنگی، هنری و ورزشی است که ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شهرام ملکی گفت: آموزش و اشتغال مهمترین مباحث و مسایل در نواحی منفصل شهری بویژه نایسر است‌.
وی اظهار داشت: چند سازمان مردم نهاد برای توانمندسازی اقتصادی و آموزش در ناحیه منفصل شهری نایسر ما را یاری می کنند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان

    اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات