سومین گردهمایی آموزشی و باز آموزی متصدیان ایستگاه های آب و...

سومین گردهمایی آموزشی و باز آموزی متصدیان ایستگاه های آب و هواشناسی جهت ارتقای کیفی متصدیان ایستگاه های هیدرومتری، تبخیر سنجی و باران سنجی با حضور مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین، رئیس گروه مطالعات آبهای سطحی شرکت مدیریت منابع آب ایران، معاونت برنامه ریزی، مدیر مطالعات و جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای قزوین به همراه متصدیان ایستگاههای استان در محل سالن جلسات این شرکت برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس پویا مدیر عامل این شرکت ضمن تشکر از متصدیان بر اهمیت داده های آب و هواشناسی به دست آمده در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های خرد و کلان در استان تاکید نمود و بروز بودن آمار و اطلاعات این حوزه را بدلیل برخورداری متصدیان ایستگاه ها از مهارت های تخصصی و فنی مورد نیاز بر شمرد.

مهندس پویا باز آموزی در زمینه برداشت داده های جوی در ایستگاه ها، یکسان سازی داده ها در راستای افزایش دقت در ثبت آمار که برای برنامه ریزی های کلان کشوری از آن استفاده می شود را از دیگر اهداف برگزاری این گرده همایی برشمرد. وی افزود: از دلایل آموزش و باز آموزی متصدیان ایستگاه های آب و هواشناسی می توان به نحوه صحیح کار با ابزار اندازه گیری و رعایت دقت و ظرافت بسیار فراوان در برداشت آمار و داده ها، تبیین اهمیت برداشت صحیح و سریع داده ها و پیشگیری یا حتی جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از بلایای طبیعی اشاره نمود.

مهندس سهیلی رئیس گروه مطالعات آب های سطحی شرکت مدیریت منابع آب ایران با تقدیر از زحمات کارکنان واحد مطالعات شرکت آب منطقه ای قزوین اظهار داشت: برگزاری اینگونه همایش ها سبب افزایش هم افزایی و آموزش می گردد. وی عنوان داشت: سایت مطالعات شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز به صورت لحظه ای جهت بهره برداری و گزارش های تحلیلی به روز رسانی می شود تا بتوانند ارگان ها و سازمان های مختلف از این اطلاعات در بالاترین سطوح بهره برداری کنند.

در ادامه مهندس یاریان مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای قزوین بیان داشت: این شرکت در حال حاضر دارای ۲۳ ایستگاه هیدرومتری، ۱۳ ایستگاه تبخیر سنجی و ۶۲ ایستگاه باران سنجی است که مجموعاً ۸۰ نفر متصدی در این ایستگاه ها وظیفه اندازه گیری و ثبت آمار و اطلاعات پایه منابع آب سطحی را بر عهده دارند.

مهندس یاریان افزود: به همت و تلاش مدیران، کارشناسان و متصدیان گروه مصالعات آب سطحی شرکت آب منطقه ای قزوین در کلیه سال های اخیر رتبه نخست در ارزیابی حوزه ستادی شرکت مدیریت منابع آب ایران را کسب نموده است.

در خاتمه این گردهمایی متصدیان ایستگاه های آب و هواشناسی ضمن ارائه آموزش های تکمیلی توسط مدیران و کارشناسان شرکت آب منطقه ای قزوین برای متصدیان ایستگاه های هواشناسی در خصوص ثبت داده های آماری از تعدادی از متصدیان ایستگاه های مذکور تقدیر و تشکر بعمل آمد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای قزوین

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای قزوین

    شركت آب منطقه‌ای قزوین یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات