شهردار کرمان : بانوان با دقت ، تعهد و وسواس امور محوله را به بهترین وجه اجرا می‌کنند

تحول در حوزه بانوان شهردار همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

شهردار کرمان :  بانوان با دقت ، تعهد و وسواس امور محوله را به بهترین وجه اجرا می‌کنند

عصر امروز طی حکمی، شهردار کرمان "سارا کارگر جهرمی" را به عنوان " مدیر امور بانوان و خانواده" شهرداری کرمان منصوب کرد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان انلاین، شهردار کرمان در جلسه معارفه‌ی مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری که با حضور ایرانمنش رئیس کمیسیون فرهنگی،هنری و بانوان شورای شهر، معاون شهرسازی و معماری شهرداری و جمعی از بانوان مدیر در شهرداری کرمان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: بانوان بنیاد و اساس خانواده ها و در نتیجه جامعه هستند.

وی با اشاره به اینکه نیمی از  جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و بنابراین تاثیر گذاری بسیاری در جامعه دارند، افزود: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تصمیم گرفتیم تحولی در حوزه‌ی بانوان شهرداری کرمان ایجاد کنیم که به نفع بانوان باشد.

وی ادامه داد: بنابراین اصلاح ساختار اداری اجرایی بانوان را مد نظر قرار داده و واحد مدیریت امور بانوان و خانواده شهرداری را در این دوره ایجاد کردیم.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این خانم دیندار به مدت چندین سال به عنوان مشاور امور بانوان شهرداری در کنار وظیفه‌ی اصلی‌شان که در  واحد حقوقی شهرداری است، فعالیت می‌کردند گر چه ایشان همه امور محوله در حوزه بانوان را به خوبی انجام می‌دادند ولی وظیفه‌ی سنگین رسیدگی به امور حقوقی اجازه نمی‌داد ایشان  پیگیری امور بانوان را به صورت تمام وقت بر عهده داشته باشند و در نتیجه اثر پذیری لازم وجود نداشت.

عالم‌زاده ادامه داد: در این شرایط یا  بایستی طبق روال گذشته را  ادامه می‌دادیم و یا با اصلاح ساختار اداری اجرایی در  شهرداری، واحد امور بانوان و خانواده را به طور مستقل ایجاد می‌کردیم که توسط فردی که فقط این مسئولیت را بر عهده داشته باشد، اداره شود.

شهردار کرمان افزود: ما با اصلاح این ساختار و ایجاد واحد امور بانوان، خانم سارا کارگر جهرمی را که در حوزه روابط عمومی شهرداری  فعالیت کرده و پویا و فعال هستند، به عنوان مدیر این حوزه انتخاب کردیم  و  امیدواریم که در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، منشا خیر و برکتی هم برای حوزه بانوان و خانواده شهرداری و هم شهر کرمان باشند.

شهردار کرمان از زحمات صادقانه خانم دیندار تقدیر کرده و از خانم کارگر خواست از تجربیات ایشان در سمت جدید استفاده کند.

شهردار کرمان همچنین  گفت: تجربه نشان داده است کارهایی که به بانوان واگذار می‌شود، با دقت، ظرافت و وسواس خاصی انجام می‌شود. بنابراین درصدد هستیم استفاده از توان بانوان در سیستم مدیریت شهری بیشتر شود.

وی ادامه داد: امیدواریم همانطور که خانم ایرانمنش رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و  بانوان شورا دغدغه‌ی پیشبرد امور بانوان شهر را دارند، خانم کارگر هم در شهرداری چنین نقشی را در پیگیری مطالبات بانوان  داشته باشند.

عالم زاده خاطرنشان کرد: باید به بانوان بیشتر توجه کرد چرا که در جامعه ما با یک سری محدودیت‌های عرفی و شرعی مواجه هستند و بنابراین باید در کار یک فضای اختصاصی برای بیان راحت مسائل و  امورات‌شان وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این مراسم گفت: از شهردار محترم کرمان برای ایجاد این واحد و سمت در شهرداری سپاسگزاریم.

زهرا ایرانمنش ادامه داد: به خاطر همه محدودیت و مظلومیتی که خانمها در محیط کار دارند،  وجود واحد امور بانوان و خانواده در همه‌ی اداره‌ها ضروری است تا پاسخگوی مسائل ، خواسته‌ها  و مشکلات بانوان  باشد.

وی از زحمات خانم دیندار مشاور شهردار در امور بانوان قدردانی کرد و گفت: توانایی خانم دیندار در پیگیری پرونده‌های حقوقی شهرداری قابل تقدیر است و نشان از  پاک‌دستی، توانایی و دلسوزی ایشان دارد.

ایرانمنش افزود: به دلیل مشغله کاری خانم دیندار، خانم کارگر که از نیروهای پرتوان هستند، امور بانوان و خانواده شهرداری را پیگیری می‌کند که برای ایشان آرزوی توفیق داریم .

معاون معماری شهرسازی شهردار کرمان گفت: اصلاح ساختار اداری و انتخاب بانوان در رده های مدیریتی از اقدامات خوب شهردار کرمان در این دوره است .

مریم ایلاقی حسینی با بیان اینکه خانم دیندار دو مسئولیت سنگین بر عهده داشتند که به خوبی از عهده آن برآمده بودند، افزود: اما ایجاد مدیریت امور بانوان و خانواده نیازمند یک نفر که فقط به این حوزه بپردازد است که خانم کارگر با توجه به سوابقی که دارد می تواند این مدیریت را به نحو شایسته ای اداره کند.

دیندار نیز در این جلسه از شهردار و رئیس کمیسیون فرهنگی هنری و بانوان شورای اسلامی شهر تشکر کرده و گفت: واحد امور بانوان و خانواده به طور جداگانه  بایستی سال‌ها قبل ایجاد می‌شد  تا به امور بانوان بهتر و   بیشتر رسیدگی می‌شد.

وی با بیان اینکه خانم کارگر شایستگی و توان این کار را دارند، برای وی آرزوی موفقیت کرد.

سارا کارگر جهرمی نیز با تشکر از شهردار کرمان به خاطر حسن اعتمادشان، گفت:  تمام تلاش خود را به کار خواهم گرفت تا با کمک سایر بانوان توانمند و خوش فکر شهرداری، این واحد برای بانوان مفید و مثمر ثمر شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم بتوانم در مسائلی مانند سلامت جسم و روان بانوان، تهیه بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌ها  و مدارک تحصیلی بانوان شهرداری در جهت ارتقا توانمندی انها، افزایش مهارت‌های علمی و مهارتی بانوان شهرداری گام‌های مثبت  و مفیدی بردارم.

فاطمه نخعی فر

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات