مهندس مهدلو شهردار زرند در نشست کمیته فرهنگی شهرداری :هر گونه فعالیت فرهنگی باید هدفمند و برنامه ریزی شده باشد .

مهندس مهدلو شهردار زرند در نشست کمیته فرهنگی شهرداری :هر گونه فعالیت فرهنگی باید هدفمند و برنامه ریزی شده باشد .

طی نشستی با حضور مهندس مهدلو شهردار,دکتر اسدی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا،رشیدی رئیس اداره ارشاد و جمعی از فعالین حوزه فرهنگ و هنر شهرستان ،دومین نشست کمیته فرهنگی ،اجتماعی شهرداری زرند تشکیل شد .

مهندس مهدلو شهردار زرند در این نشست ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با اعلام اینکه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نباید صرفاً انجام کار باشد و تمامی فعالیتها باید هدفمند و با برنامه ریزی صورت گیرد گفت:هدف ما فرهنگ سازی و ارتقاء فرهنگ شهرنشنی در داخل مجموعه شهر و خارج از شهرداری می باشد .

شهردار زرندبا اعلام اینکه هدف کمیته فرهنگی ،اجتماعی، شهرداری در سال جاری شناسائی نقاط مثبت برنامه هائی گذشته و تقویت نقاط ضعف خود با استفاده از نظرات متخصصین این برنامه ها می باشدافزود:رضایت مندی مردم در اجرای برنامه های فرهنگی ضروری است تا این فعالیتها تداوم داشته باشد و با استقبال روبرو شود .

شهردار زرند در ادامه این نشست به اثر گذاری برنامه های فرهنگی در بین شهروندان و جوانان این شهرستان اشاره کرد و گفت: تغییر الگوی رفتاری یا بوجود آمدن یک روش جدید رفتاری همه و همه مستلزم ارائه برنامه ها و آموزشهای صحیح می باشد .

وی با اعلام این موضوع که موازی کاری باید در فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی از بین برود گفت:همه ادارات و نهادهائی که به نوعی دستی بر آتش داشته و دغدغه مسائل فرهنگی شهر را مد نظر دارندباید با یکدیگر هماهنگ و همسو شوند.

مهندس محمد رضا مهدلو سال ۹۸ را سال برنامه های فرهنگی و هنری شهرداری زرند دانست و گفت: هر گونه فعالیت اجتماعی باید به صورت هدفمند و در مسیر ارتقاء سلامت جامعه و پیشگیری از اسیب های اجتماعی باشد تا باعث رشد اجتماعی جامعه شود .

شهردار زرند به گسترش فعالیت‌های کمیته فرهنگ شهروندی در محلات مختلف زرند اشاره کرد و افزود: تقویت ارتباط با محلات که پیش از این به صورت جدی به آن توجه نشده بود در کمیته فرهنگ شهروندی مورد توجه قرار می‌گیرد، در این راستا با تعامل با معتمدین مناطق معضلات هر منطقه شناسایی و بررسی می‌شود

دکتر فرهاد اسدی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر زرند نیز در این نشست با اعلام اینکه شهرداری و شورای اسلامی شهر به نوعی متولی فعالیتهای فرهنگی هستند گفت:اگر روند  مشارکتی و تعامل اجرای برنامه های فرهنگی در شهر بدرستی پیش رود وبر اساس   سبک زندگی اسلامی و ایرانی و ارتقاء فرهنگ شهروندی در دستور کار قرار بگیرد ، موفقیت مستمر و هدفمند حاصل خواهد شد

دکتر فرهاد اسدی در ادامه تصریح کرد: در برگزاری برنامه های فرهنگی نباید تعداد محدودی از نهادها مشارکت نمایند بلکه وظیفه همه نهادهاست که در برگزاری برنامه های فرهنگی شهرستان سهیم باشند .

رئیس کمیسون فرهنگی شورای شهر خواستار ارائه برنامه های کوتاه ،میان و بلند مدت در زمینه فرهنگی شد و گفت:تا پایان سال برنامه های فرهنگی و هنری جدید در سطح شهر خواهیم داشت و برای عید نوروز نیز در تدارک برنامه های ویژه ای هستیم.

شایان ذکر است در ادامه این نشست احمد رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مدعوین به ارائه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند .

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA لینک اصل خبر در سایت شهرداری زرند

    منبع خبر

    شهرداری زرند

    شهرداری زرند یک شهرداری در شهر زرند می باشد

      نظرات